$
שווקי חו"ל

וורן באפט צפוי להפוך לאחד מעשרת בעלי המניות הגדולים של גולדמן זאקס

האורקל מאומהה יממש את האופציה שרכש במעמקי משבר הסאבפריים, להשקעה בבנק ההשקעות האמריקאי; עד כה באפט רשם על ההשקעה שם רווח 'על הנייר' של 1.3 מיליארד דולר

סוכנויות הידיעות 18:3826.03.13

וורן באפט צפוי להפוך לאחד מעשרת בעלי המניות הגדולים של בנק ההשקעות גולדמן זאקס כתוצאה מהגדלת חלקו, וזאת בדרך של מימוש האופציה שעוענקה לו לרכישת מניות הבנק, כך דיווח היום (ג') גולדמן זאקס.

 

מההסכם עליו חתמו הצדדים ב-2008, עולה כי לבאפט הוענקה האופציה לרכוש 43.5 מיליון מניות הבנק השלישי בגודלו בארה"ב במונח של נכסים, וזאת במחיר הסגירה הממוצע בעשר ימי המסחר האחרונים של חודש ספטמבר או לפי מחיר מאקסימלי של 115 דולר למניה. כעת, באפט יקבל 9 מיליון מניות הבנק לפי מחירן היום - 146 דולרים - וזאת ללא עלות נוספת.

 

מהודעת גולדמן זאקס, עולה כי מימוש האופציה כעת צפויה לחסוך לבאפט 5 מיליארד דולר כתוצאה מהניסיון למכור את המניות בשוק, ובנק ההשקעות לעומתו ימזער את דילול המניות שהוא צפוי לספוג כתוצאה מהמהלך.

 

"קנייה של 43 מיליון המניות ואז לנסות למכור אותן בשוק כדי לקצור את הרווח - פעולה שעשויה לשאת עלויות גבוהות יותר", אמר ריצ'רד קוק, מייסד Cook & Bynum, המסקר את ברייקשר האת'וואי. 

 

וורן באפט וורן באפט צילום: בלומברג

 

"בכוונתנו להחזיק השקעות משמעותיות בגולדמן זאקס, הפירמה בה ביצעתי את העסקה הראשונה שלי לפני 50 שנה", אמר האורקל מאומהה, וורן באפט, יו"ר ברייקשר הת'וואי. באפט, שרכש את האופציות לרכישה במעמקי משבר הסאבפריים, רשם על ההשקעה עד כה רווח 'על הנייר' של 1.35 מיליארד דולר, בהתחשב במחיר הסגירה של מניית גולדמן זאקס אתמול, על 146.11 דולר.

 

"אנו שמחים שברקשייר הת'וואי ממשיכה להשקיע בגולדמן זאקס לאורך טווח", אמר לויד בלנקפיין, מנכ"ל גולדמן זאקס.  

בטל שלח
    לכל התגובות
    x