$
שווקי חו"ל

הפד ימשיך לרכוש אג"ח בהיקף 85 מיליארד דולר בחודש

כך הודיעה ועדת השוק הפתוח של הבנק המרכזי בתום יומיים של דיונים וזאת למרות השיפור בכלכלה הגדולה בעולם והשיפור בשוק העבודה

בלומברג 20:0720.03.13
הפדרל ריזרב ימשיך לרכוש אג"ח בהיקף 85 מיליארד דולר בחודש למרות השיפור בכלכלה האמריקאית ובשוק העבודה. "תנאי שוק העבודה הראו סימנים של שיפור בחודשים האחרונים אך שיעור האבטלה נותר גבוה", הודיעה היום ועדת השוק הפתוח של הפד בתום יומיים של דיונים בוושינגטון. הנתונים האחרונים מראים על "חזרה לצמיחה כלכלית מתונה לאחר הפסקה בצמיחה בסוף השנה שעברה", הודיעו.

 

יותר משלוש שנים של צמיחה, הבנק המרכזי, בהובלתו של היו"ר בן ברננקי, ממשיך עם רכישה של איגרות חוב של האוצר ואיגרות חוב מגובות משכנתאות ללא הגבלה, במטרה להגביר את קצב הצמיחה ולהביא לשיפור בשוק העבודה אשר עדיין מתאושש מהמיתון הקשה ביותר שהיה בארה"ב מאז המשבר הגדול.

 

יו"ר הפד, בן ברננקי יו"ר הפד, בן ברננקי צילום: בלומברג

 

הפד ימשיך לחלק את הרכישות בין 40 מיליארד דולר בחודש של אג"ח מגובות משכנתאות ועוד 45 מיליארד דולר לחודש באג"ח של האוצר. הפד הודיע כי הרכישות ימשיכו עד "שהתחזית עבור שוק העבודה תשתפר באופן משמעותי בהקשר של יציבות במחירים" וכי הוא ימשיך להשקיע מחדש אג"ח שהבשילו.

 

הפד גם הותיר ללא שינוי את הצהרתו כי הוא מתכנן להשאיר את הריבית ברמה הקרובה ל-0% כל עוד שיעור האבטלה יישאר מעל 6.5% והאינפלציה הצפויה לא תעלה על 2.5%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x