$
שווקי חו"ל

הרגולטור בארה"ב הוריד בחשאי את דירוג הניהול של ג'יי פי מורגן

דו"ח הסנאט על פרשת ההפסדים של ג'יי פי מורגן חושף כי הרגולטור הוריד את דירוג הניהול בקיץ האחרון – עובדה שלא הובאה לידיעת הציבור או המשקיעים עד השבוע שעבר

סוכנויות הידיעות 23:3120.03.13
דו"ח הסנאט על פרשת ההפסדים של ג'יי פי מורגן צ'ייס שנגרמה על ידי הסוחר הבריטי המכונה "הלווייתן מלונדון" חושף כי הרגולטורים בארה"ב הורידו את דירוג הניהול של הבנק בקיץ האחרון – עובדה שלא הובאה לידיעת הציבור או המשקיעים עד השבוע שעבר.

 

הורדת דירוג הניהול של ג'יי פי מורגן נעשתה עקב ממצאים כי הבנק סבל מ"ניהול מקל והעלמת עין במשרד מנהל ההשקעות הראשי", וכן "התעלמות ממחדלים", כך לפי דו"ח הסנאט.

 

ג'יימי דימון, מנכ"ל ג'יי פי מורגן ג'יימי דימון, מנכ"ל ג'יי פי מורגן צילום: בלומברג

 

הגילוי מהווה מכה נוספת לבנק, אשר נהנה למשך תקופה ארוכה ממוניטין של אחד הבנקים עם הניהול הטוב ביותר בארה"ב.

 

מה דעתך על מניית JP MORGAN:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

המוניטין כבר נשחק עקב ההפסדים במשרד ההשקעות הראשי של הבנק בלונדון. ואז הגיע דו"ח של הפד אשר קבע הצביע על חולשות בהליך תכנון ההון של הבנק.

 

הפרשה נחשפה בתחילת ב-5 באפריל, 2012 אז דיווחה סוכנות בלומברג כי הסוחר הבריטי ברונו איקסיל, שנקרא גם "הלווייתן מלונדון", בנה תיק לא נזיל של נגזרים, שהיה כל כך רחב היקף שהשפיע על מדדי אשראי. הדו"ח מאשים כי עוד קודם לכן דיימון פעל לשינוי המדיניות במשרד ההשקעות הראשי, שעבר מפעילות השקעות שמרנית והפך למרכז פעילות בעל תיאבון מוגבר לסיכונים, ולפיכך ויתר למשרד בלונדון על פיקוח מחמיר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x