$
בורסת ת"א

ביוליין צללה ב-52% לאחר שהודיעה על כישלון בניסוי בתרופה לסכיזופרניה

מדובר בתוצאות הביניים של בניסוי קליני בשלב 3-2 עבור BL-1020 - תרופה חדשנית לטיפול במחלה הניתנת בבליעה; החברה איבדה בבורסה יותר מ-150 מיליון שקל מערכה בתוך דקות

שי סלינס 16:3220.03.13

חברת ביולייןהודיעה היום (ד') על כישלון בתוצאות הביניים של בניסוי קליני בשלב 3-2 עבור BL-1020, תרופה חדשנית לטיפול בסכיזופרניה הניתנת בבליעה. 

מה דעתך על מניית ביוליין:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

לפי ביוליין התוצאות הצביעו על כך שהניסוי אינו עומד ביעד המרכזי אשר הוגדר מראש, של שיפור התפקוד הקוגניטיבי של הנבדקים. ניתוח הביניים כלל נתונים על 230 נבדקים, מתוכם 168 נמצאו מתאימים לביצוע הניתוח ביחס ליעד העיקרי (שישה שבועות טיפול) בניסוי – שיפור קוגניטיבי. הניתוח הראה כי לא הוכחה יעילות ה-BL-1020, בהשוואה לתרופת ריספרידון, ביעד העיקרי האמור, והמשני (12 שבועות ו- 24 שבועות) של הניסוי.

 

עוד נמסר מהחברה כי לאחר התייעצות עם הוועדה החיצונית הבלתי תלויה אשר ביצעה את ניתוח הביניים (DMC), החליטה החברה להפסיק את ניסוי ה- CLARITY ולא להמשיך לגייס לניסוי חולים נוספים.

 

כנרת סויצקי כנרת סויצקי צילום: יואב גלאי

 

"ההחלטה על סגירת הניסוי התקבלה"

ביוליין מתמחה בפיתוח תרופות, ולה צבר של 14 מוצרים, מתוכם שבעה בפיתוח קליני. החברה נסחרת לפי שווי של 300 מיליון שקל (עד הנפילה במחיר המניה היום). בשנה הקרובה צפויה החברה לפרסם תוצאות ניסויים קליניים בתרופות לטיפול בדלקת מעי, דלקת כבד ומחלות אחרות.

 

בנוסף לאור הפסקת הניסוי, ביוליין צופה קיטון של 6 - 7 מיליון דולר בהוצאות המחקר והפיתוח בשנת 2013 ובשנת 2014 בחלקה, וכי יתרת המזומנים בקופתה, בסך של 28 מיליון דולר, תאפשר לה לפעול על פי תכניותיה עד למהלך שנת 2015. 

 

כנרת סויצקי, מנכ"לית החברה, אמרה בשיחה עם "כלכליסט" לאחר ההודעה כי "החברה בהחלט לוקחת בחשבון את העובדה שבתעשייה הזו צריך פייפליין (צבר תרופות) רחב ויהיו הצלחות אבל לצערנו גם כשלונות. ראינו סימני 'נפט' בקרב מספר חולים ואחרי שנסתכל על כל התוצאות בצורה נוספת נוכל ללמוד קצת יותר אב כרגע ההחלטה על סגירת הניסוי התקבלה".

x