$
שווקי חו"ל

חדשות טובות לפרוטליקס: התרופה לגושה אושרה לשימוש בברזיל

רשויות הבריאות בברזיל אישרו את השימוש בתרופה אללייזו של פרוטליקס וחברת התרופות הגדולה בעולם - פייזר; המניה מזנקת ב2% בוול סטריט

גיא בן סימון 20:2718.03.13

רשויות הבריאות בברזיל אישרו את השימוש בתרופה אללייזו (ULYPSO) של פרוטליקס הישראלית וחברת התרופות הגדולה בעולם פייזר. המניה מזנקת ב2% בוול סטריט.

 

בספטמבר האחרון פרוטליקס קיבלה את אישור משרד הבריאות הישראלי לשיווק תרופת אללייזו שפיתחה לטיפול בחולי גושה. בניגוד לארה"ב - שם זכויות השיווק של התרופות שייכות לענקית הפארמה פייזר - פרוטליקס תשווק את התרופה בישראל באופן עצמאי.

 

דוד אביעזר דוד אביעזר

 

זהו אישור השיווק השלישי לו זוכה התרופה לאחר שבמאי האחרון זכתה האללייזו לאישור שיווק מצד מינהל המזון והתרופות האמריקאי (FDA). בקשות לאישור שיווק התרופה הוגשו במקומות נוספים בעולם.

 

פרוטליקס ופייזר יתחלקו בהכנסות במדינות שמחוץ לישראל כך שפייזר תיוותר עם 60% מההכנסות ופרוטליקס תקבל 40%. על פי הערכות, פוטנציאל שיווק התרופה בברזיל עשוי להניב לפייזר הכנסות של עד 50 מיליון דולר בשנה ולחברה הישראלית 15–10 מיליון דולר בשורה התחתונה.

מה דעתך על מניית פרוטליקס (US):
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מחלת הגושה היא הנפוצה מבין מחלות הקשורות באחסון ליפידים והנה מחלה מטבולית תורשתית הנגרמת מחסר באנזים הגלוקוצרברוזידאז. כתוצאה מחסר זה, חומר שומני בשם גלוקוצרברוזי מצטבר באיברים כמו הטחול והכבד וגורם להגדלתם ופוגע בתפקודם. כל התרופות למחלה זו עוסקות במתן האנזים החסר באמצעות עירוי. ישנם כ-10,000חולים במחלה בעולם.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x