שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
שוקי חו"ל

הערכה בארה"ב: 83 חברות מחזיקות ב-1.46 טריליון דולר בחו"ל

בשנה שעברה נרשמה עלייה של 14.4% בכמות המזומנים שמחזיקות חברות אלה מחוץ לארה"ב במטרה להתחמק מתשלום מס; המובילה: ג'נרל אלקטריק

בלומברג 21:0408.03.13

83 החברות הגדולות בארה"ב הגדילו ב-2012 את כמות המזומנים הפטורים ממס אותם הן מחזיקות בחו"ל ב-183 מיליארד דולר - עלייה של 14.4%. כך לפי בדיקה שערכה סוכנות הידיעות בלומברג. בסך הכל מדובר בסכום של 1.46 טריליון דולר שהוחזק מחוץ לארה"ב בשנה שעברה. ההערכה היא שכלל החברות מחזיקות עתה יותר מ-1.9 טריליון דולר.

 

 

מה דעתך על מניית GENERAL ELEC:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מיקרוסופט, אפל וגוגל הגדילו את כמות המזומנים מסוג זה ביותר מ-34% כל אחת. שלוש חברות אלה מתכננות להגדיל את סך הפקדונות של שלושתן מחוץ לארה"ב - מ-59.3 מיליארד דולר לפני שנתיים ל-134.5 מיליארד דולר.

 

היקף המזומנים שחברות הענק מחזיקות מחוץ לארה"ב רק מסבך את הניסיונות של מחוקקים במדינה למצוא דרכים להשבת הכסף לארה"ב ולהפחית את התמריצים להוצאתו ממנה. בין הסיבות למצב זה: היכולת לחמוק מתשלום מס עד השבת הרווחים בארה"ב, הקלות בהעברת כסף למדינות בהן המיסוי נמוך ומס החברות הגבוה.

 

ג'נרל אלקטריק ניצבת במקום הראשון מבין החברות - עם 108 מיליארד דולר המוחזקים בחו"ל לעומת 102 מיליארד ב-2011. פייזר מחזיקה 73 מיליארד דולר. את המקום השלישי חולקות מיקרוסופט, מרק וג'ונסון אנד ג'ונסון ו-IBM.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x