שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אי.די.בי מכרה את כל אחזקותיה בכת"ש למנורה ואלטשולר שחם ב-223 מיליון שקל

מדובר ב-10.6% מהון המניות של כלל תעשיות שנמכרו לפי מחיר של 13.3 שקל למניה - נמוך ב-5% ממחיר המניה הממוצע בחודש האחרון. בגין המכירה תרשום אי.די.בי פתוח רווח של 22 מיליון שקל. רוב האחזקות נרכשו ע"י אלטשולר, ומעט ע"י מנורה

גולן חזני 10:3706.03.13

אי.די.בי פתוח שבשליטת נוחי דנקנר מכרה את כל אחזוקותיה בחברת כלל תעשיות (כת"ש) לבתי ההשקעות מנורה ואלטשולר שחם ב-223 מיליון שקל, כך נודע ל"כלכליסט". רוב האחזקות נרכשו ע"י אלטשולר, ומעט ע"י מנורה.

מדובר ב-10.6% מהון המניות של כלל תעשיות שנמכרו לפי מחיר של 13.3 שקל למניה - נמוך ב-5% ממחיר המניה הממוצע בחודש האחרון.

 

במקביל הודיעה אי.די.בי פתוח כי בגין ההחזקה במניות כת"ש, צפויה החברה לרשום ברבעון הרביעי של 2012 הפסד של 10 מיליון שקל, ובגין המכירה האמורה, צפויה החברה לרשום ברבעון הראשון של 2013 רווח של 22 מיליון שקל.

 

נוחי דנקנר ולן בלווטניק נוחי דנקנר ולן בלווטניק צילום: עמית שעל

 

לחברה אם של אי.די.בי פתוח, אי.די.בי אחזקות, אמצעים נזילים בהיקף של פחות מ-200 מיליון שקל והתחייבויות בהיקף של כ-2.05 מיליארד שקל, מרביתן למחזיקי האג"ח. הנכס היחיד שבידי החברה הוא שליטה מלאה באי.די.בי פתוח הצויה בקשיים.

 

הנכסים העיקריים של אי.די.בי פתוח הם השליטה בכלל ביטוח ובדיסקונט השקעות וכן אחזקה ישירה של 13.35% ממניות כור. בנוסף לחברה נכסים לא סחירים שהעיקרי שבהם הוא אחזקה בחברת נדל"ן המשקיעה במספר פרויקטים בלאס וגאס.

 

לן בלווטניק רכש את השליטה בכלל תעשיות ביולי 2012 מנוחי דנקנר תמורת 1.27 מיליארד שקל. כלל תעשיות מחזיקה בין השאר בחברות נשר, תעבורה, נייר חדרה, כלל ביוטכנולוגיות וגולף.

 

את העסקה בכלל תעשיות ליוותה חברת בנקאות ההשקעות והחיתום רוסאריו קפיטל, בבעלות ראובן אבלגון ובנק המזרחי.

x