שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

בדרך לאקזיט: בעלי המניות של אובג'ט ימכרו את חלקם בסטרטסיס

זאת לאחר שביום שני הקרוב תבוטל חסימת המניות שלהם כחלק מהסכם המיזוג בין יצרנית מדפסות התלת-מימד לבין חברת סטרטסיס בדצמבר האחרון

גולן חזני 14:4028.02.13

בעלי המניות הגדולים של אובג'ט, יצרנית מדפסות התלת-מימד מרחובות שמוזגה לתוך סטרטסיס, ימכרו את חלקם בחברת סטרטסיס (Stratasys) בהיקף של 400-500 מיליון דולר, כך נודע ל"כלכליסט". 

 

המיזוג בין החברות הושלם בדצמבר האחרון ובסיומו החזיקו בעלי המניות של אובג'ט 45% ממניות החברה הממוזגת ובעלי המניות של סטרטסיס ב-55% מהמניות.

 

 

עוד נודע ל"כלכליסט" כי החברה מנהלת מגעים מתקדמים מול בנק ההשקעות ג'יי פי מורגן ובנק ג'פריס להוביל את המכירה. במכירה אמורים להשתתף בין היתר אלן יגלום בעל המניות הגדול באובג'ט לשעבר, רוי צוקרברג, המנכ"ל דייויד רייס, הסמנכ"ל אילן לוין ובעלי מניות נוספים.

 


ל"כלכליסט" נודע כי בהסכם המיזוג היו המניות שקיבלו בעלי המניות של אובג'ט חסומות עד לפרסום תוצאות הדו"חות השנתיים של החברה ל-2012. דו"חות אלה אמורים להתפרסם ביום שני הקרוב ואז תבוטל החסימה ובעלי המניות של אובג'ט יוכלו למכור מניות בשוק. מדובר בכמות גדולה של מניות שלא ניתן למכור בשוק ומכאן המגעים להצעת מכר.

 

אלן (אלחנן) שהחזיק בכ-27% ממניות אובג'ט מחזיק במניות סטרטסיס בשווי של כ-360 מיליון דולר ומכהן כיום כיו"ר אובג'ט. רוי צוקרברג, בכיר לשעבר בבנק ההשקעות גולדמן סאקס, שמשתף פעולה עם יגלום בהשקעות שונות, ומחזיק במניות בהיקף דומה של 360 מיליון דולר. פיליפ סיטון מחזיק במניות בהיקף של 210 מיליון דולר.

 

המדפסת של אובג'ט המדפסת של אובג'ט

 

דייויד רייס מנכ"ל החברה מחזיק במניות בהיקף 58 מיליון דולר. אילן לוין, סמנכ"ל בחברה מחזיק במניות (2.2%) בשווי 29 מיליון דולר ועדינה שור, שכיהנה כמנכ"לית של אובג'ט במשך שש שנים עד 2009, ומחזיקה ב-1.7% ממניותיה בשווי של כ-23 מיליון דולר.

 

במכירה, אם וכאשר יוחלו לבצעה, ישתתפו גם קרנות השקעה שונות שרשמו רווחים עצומים על השהקעה באובג'ט. כאמור, החל מיום שני יוסר האיסור למכור את המניות.

 

מהחברה נמסר כי "הנושא לא נמצא על הפרק כיום".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x