שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

המשקיעים יתפתו שוב? אילן בן־דב בוחן גיוס אג"ח בסקיילקס

בחברה בוחנים גיוס חוב סחיר של 250 מיליון שקל, הנפקה פרטית למוסדיים או הצעת רכש חליפין שבמסגרתה תמיר את סדרות האג"ח הקיימות בסדרות אג"ח. בנובמבר ביטלה סקיילקס הנפקה פרטית בעקבות מכירת פרטנר לחיים סבן

רחלי בינדמן ויניב רחימי 07:5928.02.13

חברת סקיילקס שבשליטת אילן בן־דב מחדשת את בחינת האפשרות לגייס אג"ח כדי למחזר חוב קיים. ל"כלכליסט" נודע כי החברה בוחנת כרגע כמה חלופות ובהן ביצוע גיוס חוב סחיר בהיקף של כ־250 מיליון שקל או לחלופין ביצוע הנפקה פרטית למשקיעים מוסדיים באותו היקף. אפשרות נוספת שנבחנת היא ביצוע הצעת רכש חליפין שבמסגרתה תמיר החברה את סדרות האג"ח הקיימות בסדרות ארוכות. אם יוחלט על גיוס אג"ח, בחברה בוחנים אפשרות לגבות אותו בשעבוד מניות פרטנר שנותרו בידי סקיילקס (13.8%).

 

בשלב זה סקיילקס יכולה לרשום על מניות אלו רק שעבוד שני. שעבוד ראשון יתאפשר רק אחרי שאיגרות החוב המובטחות ייפרעו במלואן החל מסוף השנה הנוכחית או לחלופין מתזרים עתידי מהפעילות של סמסונג.

 

מה דעתך על מניית סאני תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

המגעים עם סמסונג בוטלו

בשבוע שעבר הודיעה סקיילקס כי היא מבטלת את המגעים למכירת פעילות סמסונג בישראל לחברת תפוז, שנמצאת אף היא בשליטת בן־דב. הפעילות של סמסונג מניבה רווחים של כ־130 מיליון שקל בשנה, ובן־דב קיווה לבצע את העסקה לפי שווי של כ־800 מיליון שקל.

 

אילן בן דב אילן בן דב צילום: אוראל כהן

 

בנובמבר 2012 דיווחה החברה, ערב החתימה על עסקת מכירת השליטה בחברה־הבת פרטנר לידי חים סבן, כי היא בוחנת ביצוע הנפקה פרטית של אג"ח למשקיעים מוסדיים בהיקף של עד 500 מיליון שקל. החברה ציינה אז כי האג"ח יהיו מובטחות במניות פרטנר או במניות תפוז או במזומן. באותה עת דובר על כך שהאג"ח המונפקות יהיו בעלות מח"מ (משך חיים ממוצע) של 3.37 שנים ושיעור הריבית יעמוד על 4.25%.

 

אלא ששבוע לאחר מכן דיווחה החברה כי היא מבטלת את תוכנית ההנפקה, וזאת על רקע החתימה על הסכם מכירת השליטה בפרטנר לסבן. בן־דב התכוון לשעבד את מניות פרטנר החופשיות שהיו בידיו (כ־16%) למשקיעים במסגרת הגיוס, אלא שבמסגרת ההסכם עם סבן מניות אלו הועברו לידיו. כעת כאמור, נבחנת האפשרות להבטיח את תמורת הגיוס אם יתבצע, בתזרים עתידי מהפעילות של סמסונג. מדובר בבחינה ראשונית בלבד, והגיוס, אם לא יבוצע, לא יתרחש בחודשים הקרובים.

 

"חיזוק ההון נבחן כל הזמן"

לסקיילקס חוב של 1.4 מיליארד שקל למחזיקי האג"ח במח"מ שנע בטווח של 0.5–4 שנים. מתוך חוב זה כ־0.8 מיליארד מובטח בשעבוד על יתרת מניות פרטנר שנשארה בידי סקיילקס וכ־0.6 מיליארד שקל אינם מובטחים בשעבוד כלשהו.

 

מסקיילקס נמסר בתגובה: "סקיילקס בוחנת כל הזמן את חיזוק מבנה הון והחוב של החברה. אם וכאשר תחליט לבצע גיוס חוב תודיע על כך כנדרש".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x