$
בורסת ת"א

שותפות תמר במו"מ לייצוא גז נוזלי למזרח הרחוק

החברה החדשה בשם לבנט ("Levant"), איתה תשתף פעולה השותפות, תפעל בשותפות עם ענקית האנרגיה גזפרום הרוסית ודייהו הקוריאנית

ליאור גוטמן 09:3926.02.13

שותפות תמר מודיעה הבוקר (ג') על שיתוף פעולה עם חברה בשם לבנט ("Levant"), שתפעל בשותפות עם ענקית האנרגיה גזפרום הרוסית ודייהו הקוריאנית. מטרת הקמת השותפות היא למצוא שווקים חדשים למכירת גז נוזלי ממאגר תמר בהיקף שלני של עד 4.2 מיליארד מ"ק (BCM) ולאורך 20 שנה.

 

חלוקת התפקידים בין השותפות שם תכלול הקמה של מתקן ייצוא גז נוזלי ממתקן צף (FLNG) שאותו תבנה דייהו עבור שאר השותפות, כאשר גזפרום הרוסית תהיה אחראית על מציאת שווקים לייצוא הגז בעיקר בדרום מזרח אסיה. עוד נקבע ששותפות תמר תמנע ממכירת גז נוזלי ממאגר הגז למשך שישה חודשים ועד להחלטת ההשקעה הסופית במתקן הייצוא הצף. לטענת השותפות ההסכם אינו פוגע בהתחייבויות למכור גז למשק הישראלי.

 

יו"ר דלק קידוחים גדעון תדמור אמר ש״חתימת הסכם העקרונות עם גזפרום הינה לא רק אבן דרך חשובה ביותר בקידום פרויקט ה-FLNG של תמר, שצפוי להיות אחד הראשונים בעולם, אלא גם שיתוף פעולה אסטרטגי עם שחקן בינ״ל משמעותי כמו גזפרום". תדמור חידד שמי שקידם את הפרויקט היה סמנכ"ל הרגולציה של דלק קידוחים יהודה סבן. מנכ״ל דלק קידוחים יוסי אבו: סיכם שמדובר בקידום ההסכם הראשון של יצוא גז טבעי מתגליות הגז של דלק ושיווקו כ-LNG ל-20 שנה לשוק האסייתי שצמא למקורות חדשים ואמינים לאספקת גז נוזלי.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x