$
בורסת ת"א

מחזיקי האג"ח: דירקטוריון אמפל השהה את התפטרותו של יוסי מימן בניגוד להסכם

נציגות האג"ח ואמפל סיכמו כי הדירקטוריון יודיע לביהמ"ש על התפטרותו ועל מינוי מנהל זמני בהסכמה. ברגע האחרון הודיעה החברה על הקפאת המהלך עד לדיון שיתקיים השבוע עם מימן

רחלי בינדמן 19:1123.02.13

התפתחויות דרמטיות בדיון המשפטי שמנהלת אמפל, שבשליטת יוסי מימן, בהליך הבקשה שהגישה לבית המשפט בארצות הברית להגנה מפני נושים. לאחר שאמפל הודיעה רשמית על כוונתם של הדירקטורים והמנהלים שלה, ובכלל זה סמנכ"לית הכספים אירית אילוז, להתפטר מתפקידיהם, עצר יוסי מימן את המהלך ברגע האחרון והודיע כי הוא מתנגד לו. בדיון שהתקיים ביום שישי לפנות בוקר בביהמ"ש בניו יורק הודיעה אמפל כי ההתפטרות תידחה לפחות עד לישיבת דירקטוריון מיוחדת שתכונס בשבוע הקרוב, בהשתתפות מימן.

 

ההחלטה על התפטרותם של הדירקטורים והמנהלים באמפל נבעה מצו שופט שחייב את החברה לשלם לעורכי הדין האמריקאים של נציגות מחזיקי האג"ח, משרד בראון רודניק, שכר טרחה של 650 אלף דולר. אמפל סירבה לשלם, ועורכי הדין ביקשו שביהמ"ש יכריז כי אמפל מבזה את בית הדין. עוה"ד טוענים כי אמפל מרוקנת את קופות המזומנים של הקבוצה וכי לא ייוותר בידיה די כסף כדי לשלם את החוב כלפיהם. אמפל השיבה כי אינה מתנגדת למינוי נאמן מטעם ביהמ"ש לחברה ועם מינוי כזה יתפטרו הדירקטורים מכל תפקידיהם, אלא שמחזיקי האג"ח התנגדו למינוי נאמן חיצוני, דבר שיוציא את ההליך המשפטי משליטתם.

 

בסופו של דבר הוסכם בין החברה לנציגות שמורכבת מבתי ההשקעות מיטב ופסגות שמובילים את המערכה, ועוה"ד אריה דנציגר ועופר שפירא, על מינוי אדם מתוך החברה שייקח את סמכויות הדירקטוריון שיתפטר וינהל את החברה עד לאישור הסדר סופי והעברת השליטה לידי הנושים. על פי הערכות, מחזיקי האג"ח מעוניינים כי עמית מנצור, סמנכ"ל ההשקעות של אמפל, ייקח על עצמו את התפקיד. אלא שרגע לפני תחילת הדיון הודיע מימן על התנגדותו למהלך והחברה הודיעה לביהמ"ש כי קודם להתפטרות הדירקטורים עליהם לקיים ישיבת דירקטוריון בהשתתפותו של מימן.

 

במקביל הודיעה אמפל לבאי כוחה של נציגות מחזיקי האג"ח כי אף אחד מצוות החברה בישראל אינו מוכן לנהל אותה זמנית, ולכן על המחזיקים למצוא מנהל חיצוני לחברה עד שתצא מהליך הקפאת ההליכים. בהנחה שימונה לאמפל מנהל זמני, הוא צפוי לפעול כדי לחלץ אותה מהקפאת ההליכים ולהעבירה לידי הנושים שיפעלו לפירוקה ולמימוש נכסיה. אמפל אינה מתנגדת לתוכניתם של מחזיקי האג"ח להשתלטות עליה, ומימן עצמו יהיה מוכן להסיר את התנגדותו אם יוסכם שלמחזיקי האג"ח לא תהיה עילה לתביעה אישית נגדו.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x