$
בורסת ת"א

נציגות אי.די.בי פתוח: "החברה מנותקת מהמציאות הכלכלית בה היא נתונה"

במכתב ששלחה הנציגות נכתב כי "החברה משקיעה ממון במסע הפחדה נגדנו במקום להתמקד בדרכים להבראתה"; אי.די.בי: "מי שמובילה את הנציגות היא קרן זרה 'שוחרת טרף', אשר רכשה את האג"ח של אי.די.בי פיתוח במחירי רצפה, על מנת לעשות סיבוב מהיר על חשבון כספי הציבור"

רחלי בינדמן 16:0118.02.13

נציגות אי.די.בי פתוח ממשיכה בסבב ההתכתשויות שלה עם הנהלת אי.די.בי. מוקדם יותר בצהריים שלחו באי כוחה של נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח, עו"ד אייל רוזובסקי וגיא גיסין, מכתב תשובה להנהלת החברה ולבא כוחה - עו"ד אמיר ברטוב. המכתב נשלח בעקבות מכתב ששלחה החברה לנציגות ביום חמישי ובו הלינה על כוונתה לבקש ממחזיקי האג"ח להרחיב את סמכויותיה ובכלל זה סמכות פנייה לבית המשפט לדרוש את פירוק אי.די.בי פתוח.

"אי אפשר שלא להתרשם עד כמה מנותקת החברה מן המציאות הכלכלית בה היא נתונה". כידוע אי.די.בי פתוח בניגוד לחברת האם שלה, אי.די.בי אחזקות עומדת לעת עתה בהתחייבויותיה. "התחייבויות החברה עולות בשיעור ניכר על מצבת נכסיה ולמרות זאת החברה ממשיכה להימנע מלפעול לגיוס הון כמתחייב וממשיכה להתחכש באופן מוחלט למצבה הקשה".

 

שרשרת המכתבים ששולחת הנציגות להנהלה נועד כדי לבנות קייס משפטי במצב שבו אי.די.בי פתוח אמנם תגיע למצב של חדלות פירעון ואז יוכלו מחזיקי האג"ח לפנות בטענות לדירקטוריון ולהנהלה ביחס למהלכים שנקטה או לא נקטה כדי למנוע את המצב.

 

נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי צילום: עמית שעל

 

"להזכירך" פונים גיסין ורוזובסקי לעו"ד ברטוב "בדיוק אותה הנהלה המכחישה היום את מצבה הקשה של החברה, הודיעה אך לפני חודשים ספורים שאין ולא תהיה תספורת באי.די.בי אחזקות".

 

עוד נכתב "והנה תוך תקופה קצרה בלבד, ההיסטוריה חוזרת. שוב יוצאת אותה הנהלה באותן הצהרות חסרות שחר לתקשורת אודות מצבה היציב של אי.די.בי פתוח. שוב מפצירה החברה במחזיקי האג"ח להתאזר בסבלנות, שוב מספרת החברה שבקופה סכומים נזילים ושוב פוסלת כל סיכוי לתספורת, תסרוקת וכל מיני גזיזות ושוב אין לטענות על מי לסמוך".

 

"במקום להתמקד בדרכים להבראת החברה משקיעה החברה משאבים וממון רב בניהול מסע הפחדה ודה לגיטימיציה מעל דפי העיתונות דווקא כלפי אותם גופים הפועלים במסירות ובנאמנות על מנת להגן על זכויות מחזיקי האג"ח", נכתב.

 

הנציגות מורכבת מיורק, פסגות והפניקס.

 

אי.די.בי מסרה בתגובה למכתב כי "מכתב בוטה זה הינו חוליה נוספת בשרשרת פעולות אגרסיביות ומיותרות, אשר מובילים גורמים ציניים בנציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פיתוח, בניסיון פסול ליצור כאוס בחברה. מדובר במקרה מובהק של זעקת הקוזק הנגזל: מי שמובילה את הנציגות היא קרן זרה 'שוחרת טרף', אשר רכשה את האג"ח של אי.די.בי פיתוח במחירי רצפה, על מנת לעשות סיבוב מהיר על חשבון כספי הציבור. אין לה ולא כלום עם הגנה על כספי הציבור. ההיפך הוא הנכון - נציגה של קרן זו מנסה לתפוס את נכסיה המצוינים של אי.די.בי פיתוח, כדי להתעשר על חשבון בעלי המניות וציבור מחזיקי האג"ח של החברה-האם אי.די.בי אחזקות, שאותם אמור לשרת הנכס המצוין באי.די.בי פיתוח. לשם השגת מטרתו הוא לא נותן לעובדות הבאות להפריע לו: לאי.די.בי פיתוח יש יתרות מזומנים שמספיקות לשרת את החוב שלה עד לרבעון הראשון של 2014. בבעלותה נכסים איכותיים שערכם הכלכלי עולה על סך כול התחייבויותיה. ובנוסף לכך החברה שוקדת על יוזמות עסקיות נוספות שיגדילו את יתרות המזומנים שלה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x