שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלנק לבעלי האג"ח של אי.די.בי אחזקות: "בואו נסגור עכשיו"

בנציגות אי.די.בי פתוח מבהירים כי "אנו מציעים למחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות פיצוי של 250 מיליון שקל. הם לא יקבלו את זה מדנקנר"

רחלי בינדמן 08:0013.02.13

נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות נפגשה אתמול בפעם השנייה עם נציגות מחזיקי האג"ח של החברה־הבת אי.די.בי פתוח. הפגישה נודעה לשמוע את דעתה של נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות לגבי ההצעה שהוגשה לה ביום חמישי שעבר מצד מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח לשיתוף פעולה לגיבוש מתווה הסדר כולל ללא מעורבות בעל השליטה נוחי דנקנר. האסיפה הסתיימה ללא תוצאות וסוכם על פגישה נוספת בשבוע הבא.

 

נציגות מחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח הכוללת את קרן יורק, פסגות והפניקס הציעה לנציגות אי.די.בי אחזקות לאחד כוחות כדי שמחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח יוכלו לקבל את הטריגר המשפטי החסר להם כעת ומצוי בידי מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות להשתלט על אי.די.ביפתוח. לפי המתווה המוצע, לאחר שמחזיקי האג"ח של אי.די.בי פתוח ימירו בין 4-3 מיליארד שקל מהחוב כלפיהם למניות הם יעניקו 5% ממניות אי.די.בי פתוח למחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות לצד עוד שתי חבילות אופציות הניתנות למימוש למניות אי.די.בי פתוח שימומשו בהתאם לשיפור יחסי כיסוי החוב למחזיקי האג"ח לאי.די.בי פתוח.

 

ג'רמי בלנק, נוחי דנקנר ג'רמי בלנק, נוחי דנקנר צילום: סיון פרג', אוראל כהן

 

במהלך הפגישה הבהיר ג'רמי בלנק, נציג קרן יורק בישראל כי ההצעה של מחזיקי אי.די.בי פתוח לאחזקות שוות ערך לתשלום מזומן (באמצעות מתן מניות סחירות) בשווי של 200-150 מיליון שקל לצד אופציות שגם להן יש שווי שוק ולכל הפחות הן שוות כ־50 מיליון שקל. הם לא יקבלו יותר מזה מדנקנר", אמר גורם בנציגות של אי.די.בי פתוח.

 

בלנק הבהיר כי ברגע שהשליטה תעבור למחזיקי האג"ח הם יוכלו לפעול למימוש הנכסים באי.די.בי פתוח באופן מיטבי יותר מאשר בעל השליטה הנוכחי ולכן יש אפשרות להצפת ערך גבוהה יותר. "לבלנק יש סגנון מאד לא ים תיכוני" אמר גורם שנכח בפגישה "הוא אמר למחזיקי האג"ח של אחזקות 'בואו נסגור עכשיו. בשביל מה לבזבז את הזמן' אבל הם הבהירו לו שהסכמות לא ינתנו בקרוב".

 

נציגות אי.די.בי אחזקות הסבירה כי לשיטתה שווי הנכסים של אי.די.בי פתוח גבוה ממה שמנסה נציגות אי.די.בי פתוח להציג ולכן באופן תיאורטי יתכן ששווה לה לחכות ולעשות הסדר מול דנקנר באחזקות או להשתלט לבדה על אי.די.בי אחזקות בהנחה שתוכל לקבל את עודף הנכסים שיוותר לאחר התשלום למחזיקי האג"ח של פתוח.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x