בורסת ת"א

איזי כהן נכנס לקלחת: כלל ביטוח רוצה נתח מנכסי קמור

כלל ביטוח מקבוצת אי.די.בי הגישה אתמול בקשה למימוש השעבוד שקיבלה על מניות החברה־הבת קמור אירופה

ניר צליק 08:0113.02.13

הסדר החוב בקמור שוב מתרחק. אתמול הגישה כלל ביטוח מקבוצת אי.די.בי בקשה למימוש השעבוד שקיבלה על מניות החברה־הבת קמור אירופה (50%). לפי המתווה בין קמור לבעלי האג"ח, מניות קמור אירופה היו אמורות להיות משועבדות למחזיקים. במקביל להודעת כלל ביטוח שבניהולו של איזי כהן, הגישו גם מחזיקי האג"ח של קמור אירופה בקשה לפירעון מיידי של חובות החברה כלפיהם.

בשבועות האחרונים הצליחו הנהלת החברה ומחזיקי האג"ח, שלהם חייבת החברה 110 מיליון שקל להתקדם במגעים בדרך להסדר חוב. עם הנפקת האג"ח של קמור ב־2006 הוציאה כלל ביטוח פוליסת ביטוח לאג"ח של החברה־הבת קמור אירופה, שבמסגרתה קיבלה שעבוד קבוע על אחזקות קמור במניות קמור אירופה. כעת ביקשה כלל ביטוח למנות כונס נכסים שיוכל למכור את המניות.

 

לפי טענת חברת הביטוח, קמור הפרה חלק מהתנאים של פוליסת הביטוח, ובהם התחייבות כי היא לא תבצע הסדר נושים או פעולה אחרת, אלא באישור כלל ביטוח. עוד התחייבה קמור כי השליטה האפקטיבית בחברה תישאר בידי דני ואורנה ברנר. לאחר שלפני כחודש בנק הפועלים ביקש לקבל את אחזקות אגרי, החברה־האם של קמור, שני התנאים צפויים להיות מופרים.

 

איזי כהן איזי כהן צילום: אוראל כהן

 

חובה של קמור אירופה למחזיקי האג"ח, שאמור להיפרע באפריל, עומד על 27 מיליון שקל. מטרתם של מחזיקי האג"ח של קמור היא שקמור אירופה תשלם את חובה למחזיקי האג"ח שלה, וכך הם יוכלו לקבל את השעבוד על נכסי קמור אירופה. אם קמור אירופה לא תצליח לשלם את חובה, עשויים מחזיקי האג"ח להישאר עם פחות נכסים להשלמת ההסדר, ומצבם יורע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x