$
שוקי חו"ל

אכזבה בסוני: רבעון שמיני רצוף של הפסדים

עם זאת החברה אופטימית וצופה כי תסיים את השנה עם רווח נקי של 213 מיליון דולר באמצעות מכירת נכסים, בהם בניין החברה בניו יורק

סוכנויות ידיעות 09:1808.02.13

חברת סוני תממש שורה של נכסים במטרה לגייס כסף לפיתוח מוצרים חדשים שיתחרו בפיתוחים של אפל וסמסונג וייצרו רווחים במהלך חמש השנים הקרובות. החברה דיווחה על רבעון שמיני רציף של הפסד ונשיאה קאזואו חיראי סיפר על האסטרטגיה החדשה.

 

סוני, יצואנית מכשירי האלקטרוניקה המובילה ביפן סיימה את הרבעון השלישי של השנה פיננסית המסתיימת במרץ עם 115 מיליון דולר הפסד ומתחילת השנה הפסידה החברה 542 מיליון דולר. הכנסות החברה עלו ב-6.9% לעומת התקופה המקבילה אשתקד ומתחילת השנה המכירות שלה טיפסו ב-3.6% ל-54 מיליארד דולר.

 

ירידה במכירת מסכי טלוויזיה, מצלמות וקונסולות משחק - מוצרי דגל של סוני - מקשה על הפעילות שלה ולפי התוכנית של חיראי בשנה הקרובה מצבה הפיננסי ישופר באמצעות מכירות נכסים. כך על פי תכניתו תסיים סוני את השנה עם רווח נקי של 213 מיליון דולר שיושג בין היתר בזכות מכירת הבניין בניו יורק שמחירו 1.1 מיליארד דולר.

 

חיראי, שנכנס לתפקידו באפריל אשתקד מבקש לחדש את הנוכחות של סוני בשוק האלקטרוניקה ולמקד את הפעילות במכשירים סלולריים, גאג'טים לעיבוד תמונות וגם להשיק קונסולות משחק חדשניות.

 

הטאבלט החדש של סוני, xperia z הטאבלט החדש של סוני, xperia z

 

עם זאת, התוכניות שלו לא מרגיעות את המשקיעים. עם פרסום הדו"חות צנחה מניית החברה ב-7.5% הירידה היומית הגדולה ביותר מאז ה-15 בנובמבר וגם הירידה הגדולה ביותר מבין מניות ניקיי. "מצבה של סוני ממחיש את הקשיים בשוק האלקטרוניקה", כותבים בדו"ח שלהם אנליסטים של גולדמן זאקס. "אנחנו שומרים על זהירות בתחזיות שלנו אודות החברה לנוכח צמצום שוק המוצרים המסורתיים של סוני ותחרות גדולה בענף".

 

עד כה הנשיא החדש הצליח לצמצם את ההפסדים של חטיבת הטלוויזיות, זאת חרף מכירות חלשות של המסכים החדשים. יחד עם זאת התוכנית המקיפה שלו שכללה קיצוצי 10 אלף משרות לא הייתה מוצלחת כמו של פנסוניק שהצליחה להציג רווחיות. "התוצאות של סוני מאכזבות", אומר בראיון לסוכנות הידיעות בלומבר איטירו טקמאצו מנהל קרנות בטוקיו. לדעתו לא היה רה-ארגון מספק בחברה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x