שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הפועלים ויתר באופן זמני על עמלת הפירעון המוקדם מקיזוז החוב של קמור

לאחר שהבנק קיזז החוב באופן חד צדדי פועלים לא הצליח לגבות את עמלת הפירעון שתפחה כתוצאה מפערי הריבית, שכן לא נותר כסף בפיקדון

גיא בן סימון 16:5906.02.13

בנק פועלים ויתר באופן זמני על עמלת הפירעון המוקדם שנבעה מפירעון החוב של קמור אותו קיזז הבנק אתמול, כך עולה מבדיקת "כלכליסט".

בפנייה לפועלים דרשה אתמול קמור שלא לגבות את דמי הפירעון המוקדם בשלב זה באופן חד צדדי, שכן מדובר בנושא שנוי במחלוקת באופן עקרוני.

 

עמלת הפירעון המוקדם היתה אמורה להיות משולמת על ידי קמור במידה והיא זו שהיתה מבקשת להקדים את תשלום ההלוואה. עם זאת, בפועל בנק פועלים הוא זה שקיזז את קרן ההלוואה. משכך, על פניו, לא מגיעה לבנק עמלת הפירעון מוקדם.

 

לפני כשבוע קיבלה קמור מהבנק מכתב דרישת פרעון חוב לפיו החברה נדרשת לפרוע בתוך חמישה ימים את מלוא חובותיה לפועלים וכן עמלת פרעון מוקדם בגין ההלוואות השקליות שהועמדו לחברה על ידי הבנק. פועלים ביקש להעמיד את החוב לפרעון מיידי לאור פיגור בפרעון ההלוואות לבנק, פגיעה ביכולת הכספית של החברה והעובדה שהחברה נדרשה על ידי נושים אחרים שלה לפרוע את חובותיה כלפיהם בפירעון מיידי.

 

לאחר שפועלים קיזז אתמול באופן חד צדדי את החוב של קמור הסתבר שאין מספיק כסף בפיקדון לשלם את עמלת הפירעון המוקדם, בעוד שבפיקדון נותרו רק 4.2 מיליון שקל בלבד, עמלת הפירעון המוקדם בסך 9.5 מיליון שקל לא נלקחה.

 

עמלת הפירעון המוקדם נופחה עקב פערי ריבית בין מקורות בנק ישראל לבנקים, שכן ב-15 חודשים שעברו מאז שקמור נטלה את ההלוואה ב-2007, הריבית במשק ירדה כך שעמלת הפירעון המוקדם תפחה יתר על המידה.

 

דני ברנר דני ברנר
בטל שלח
    לכל התגובות
    x