$
בורסת ת"א

זיסר הולך להסדר חוב: מבקש לדחות את תשלום הקרן למחזיקי האג"ח

דירקטוריון חברת האחזקות שבשליטתו, אלביט הדמיה, החליט במקביל להתחיל בתהליך הידברות עם המחזיקים תוך ניסיון לגבש פתרון

ענת ציפקין 14:2005.02.13

דירקטוריון אלביט הדמיה מבקש לדחות את תשלום הקרן לסדרות הקצרות מ-20 בפברואר ל- 1 לאפריל. במקביל, חברת האחזקות בשליטתו של מוטי זיסר מדווחת כי דירקטוריון החברה החליט להתחיל בתהליך הידברות עם המחזיקים תוך ניסיון לגבש פתרון מוסכם שישקף את טובת כלל המחזיקים.

 

 

אלביט הדמיה מציינת כי דירקטוריטון החברה החליט לבצע מהלך זה לנוכח ניגודי העניינים הקיימים בין מחזיקי סדרות האג"ח השונות ובעקבות התנגדות חלק ממחזיקי הסדרות הארוכות לביצוע התשלומים הקרובים לסדרות הקצרות .

 

סיבה נוספת היא ההתנגדות מחזיקי אגרות החוב של חברת הבת פלאזה סנטרס לחלוקת דיבידנד של 30 מיליון יורו לאלביט הדמיה המחזיקה ב-62.5% ממניותיה של פלאזה סנטרס - זרוע הנדל"ן של זיסר במזרח אירופה והודו. אלביט מציינת בהקשר פלאזה סנטרס כי העיכוב הצפוי בחלוקת הדיבידנד מפלאזה, כמו גם הירידה במחיר מניית פלאזה בתקופה האחרונה, מעיבים על מימוש דוח המקורות והשימושים של החברה ויכולתה לממשו בלוחות הזמנים כפי שתוכננו על ידה.

 

אלביט הדמיה מוסיפה כי בתקופת דחיית תשלומי הקרן בכוונתה לשלם כסידרם את תשלומי הריבית לסדרות השונות, אלא אם תתקבל החלטה אחרת. בעקבות כך, פנתה החברה לנאמנים של אגרות החוב (סדרות א' ו - ב') בבקשה לדחות את מועד ביצוע רכיב הקרן מתוך התשלומים הקרובים כאמור עד ליום 1 באפריל 2013 (ולדחות בהתאמה את המועד הקובע לתשלומם).

 

 

מוטי זיסר מוטי זיסר צילום: שוגר דייויד
שתי הסדרות הקצרות ביותר של אלביט הדמיה הן א' ו-ב', ושתיהן אמורות להיפרע עד פברואר 2014. התשלומים הקרובים לשתי סדרות אלו הם ב-20 בפברואר. אלביט הדמיה אמורה לפרוע לסדרה א' קרן וריבית של 76.7 מיליון שקל, ו־7.5 מיליון שקל נוספים לסדרה ב'. בסך הכל, על אלביט הדמיה לשלם עבור סדרה א' 211 מיליון שקל ועבור סדרה ב' 30 מיליון שקל בשנתיים הקרובות עד לפירעונן המלא..

 

אלביט הדמיה מציינת בדיווח שלה כי הינה ערנית לנזק שעלול להיגרם לחברה ולכלל נושיה אם היא תקלע להליכים משפטיים. משכך, ועל מנת למצות את תהליך הידברות עם המחזיקים באופן מהיר, החליטה כאמור להיענות לדרישותיהם ולמצות את הליך ההידברות עימם.

 

המרוץ נגד הזמן של מחזיקי איגרות החוב ה'-ז' ו-1 לעצירת התשלום של אלביט הדמיה למחזיקי המשיך לצבור תאוצה גם בתחילת השבוע הנוכחי . שלשום הודיעו ארבע הסדרות כי בחרו נציגות משותפת, ועורך דין שייצג אותן. יש לציין כי ארבע הסדרות מינו לעצמן נציגות משותפת, אולם שתיים (ו'-ז') החליטו שלא להסמיך את הנאמן לנקוט הליכים משפטיים להגנה על זכויות מחזיקי איגרות החוב; לעומת זאת, מחזיקי איגרות מסדרות 1 ו-ה' החליטו שהן מאפשרות לנאמן לנקוט הליכים כאלה.

 

שלושת חברי הנציגות החדשים הם עופר גזית, אדוארד קלר ושמואל אשל. קלר היה חבר בנציגות מחזיקי איגרות החוב באפריקה ישראל, אמפל ודלק נדל"ן. בנוסף, היה משקיף מטעם מחזיקי האג"ח בפירוק חפציבה. גזית הוא חבר נציגות מחזיקי איגרות החוב של מועדון 365. אשל הוא נציג מחזיקי איגרות החוב של סנטרל יורופיאן. בנוסף, בחרו נציגי המחזיקים את משרד עורכי הדין קליר בנימיני שייצג אותם בהליכים המשפטיים מול אלביט הדמיה.  

 

בסוף החודש שעבר קיימה אלביט הדמיה אסיפה בה השתתפו כל נציגויות מחזיקי האג"ח, בה דיווחה על מצבה הפיננסי ביחס להתחייבויותיה כלפי נושיה. מדו"ח מקורות ושימושים שהציגה החברה, עולה כי המקורות הנדרשים ל-2013 אינם ודאיים, ומבוססים במידה רבה על הצלחה בתוכניות המימושים ובתוכניות האחרות אותן מתווה החברה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x