$
בורסת ת"א

סנטראל יורופיאן: "לפידות אישרה עסקאות בעלי עניין שלא כדין"

בתגובה לתביעה של לפידות נגדה טוענת סנטראל יורופיאן העסקה ביניהן אושרה בדירקטוריון לפידות בהשתתפות דירקטורים בני משפחה

זוהר שחר לוי 22:1704.02.13
חברת סנטראל יורופיאן של יולי עופר ז"ל טוענת כי חברת לפידות ביצעה עסקאות בעלי עניין אסורות, כך עולה מכתב ההגנה שהגישה היום לבית המשפט המחוזי מרכז במסגרת הסכסוך בין השתיים.

 

 

ביוני 2012 תבעה לפידות 17.5 מיליון שקל מאלמנתו של יולי עופר, רות עופר, ממנהלי עיזבונו ומהחברה שהקים, סנטראל יורופיאן, בטענה כי לנתבעים יש כלפיה חוב הנובע מעסקת מכירה בסכומי עתק של השליטה (88%) בחברת אינוונטק הציבורית מלפידות לסנטראל. לפי כתב התביעה, סנטראל היתה אמורה לרכוש את השליטה באינוונטק מלפידות בשלוש פעימות. יעקב לוקסנבורג היה מנכ"ל ובעל השליטה בלפידות ובאינוונטק.

 

לפי כתב התביעה סנטראל לא עמדה בתנאי ההסכם ולא מימשה את הפעימה השלישית, שבה יש ללפידות זכות לחייב את סנטראל לרכוש ממנה עוד 11% מאחזקותיה באינוונטק. על פי סנטראל, במהלך זה, לפידות אף מבקשת בפועל לממש מניות של אינוונטק הציבורית (30%) הנמצאות בנאמנות, ובכך מבקשת לפגוע ביתר בעלי החוב של סנטראל, הנמצאת בהסדר חוב. בשבוע שעבר הגישה רות עופר כתב הגנה מטעמה, באמצעות עו"ד אמיתי אביעד.

 

כעת מתגוננת גם סנטראל יורופיאן ותוקפת בחזרה באמצעות עוה"ד גיא נאמן ולילך קינן ממשרד נאמן, ציפורי קינן. בכתב ההגנה נטען כי לפידות לא פעלה לקבלת אישורים כמתחייב בעסקאות בעלי שליטה בחברה ציבורית וכי החתימה על שני ההסכמים נעשתה ללא דיווח וללא אישור האסיפות הכלליות של לפידות ושל אינוונטק. בנוסף, טוענת סנטראל, כי דירקטורים שהם בני משפחה עמדו בניגוד עניינים, וכי פעלו בחברת לפידות דירקטורים חיצונים פסולים.

 

גם מנהלי העיזבון, עוה"ד צבי אפרת וראובן בכר, המיוצגים על ידי עוה"ד אלי כהן ואור לוסטגרטן ממשרד גורניצקי, הגישו אתמול את כתב ההגנה ובו דחו את טענות לפידות בתביעה. בנוסף, לדבריהם, אם הטענות בתביעה היו נכונות, על לפידות היה למכור בזמן "למרות חובתה להקטנת הנזק ולא באה בדרישה לנאמנים או פתחה בהליכים למימוש מניות אלו. מחדל זה גרם לנתבעים נזקים אדירים". סכום הנזק, כך לפי כתב ההגנה, שנגרם בשל מחדליה לכאורה של לפידות עומד על למעלה מ־20 מיליון שקל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x