$
בורסת ת"א

אין גז יש נפט? הכשרה אנרגיה מעריכה את שווי מירה ושרה ב-26 מיליון דולר

במקביל, הכשרה אנרגיה תפחית ההשקעה ברישיונות בהמשך לפנייתה של רשות ניירות ערך. אי ההפחתה עיכבה את חלוקת הדיבידנד של החברה האם הכשרת היישוב שאמור היה להיות היום

גיא בן סימון 09:5503.02.13

לאחר שרשות ניירות ערך ביקשה לבחון בשנית את הטיפול החשבונאי ביתרת ההשקעה ברישיונות: הכשרה אנרגיה הודיעה היום (א') לבורסה כי תציג מחדש את דוחותיה לרבעון השלישי של 2012 בהם תפחית 10.9 מיליון דולר בגין ההשקעה בקידוחים מירה ושרה.

בעוד שהשותפות מודיעין אנרגיה ומפעילת הקידוח ATP הפחיתו את מלוא ההשקעה במירה ושרה לאחר שאלו נתגלו כיבשים והחברות הודיעו על נטישתם, הכשרה אנרגיה הפחיתה רק 19 מיליון דולר בדוחות הרבעון השלישי של 2012 וזאת בגין הסטת המקדח בזמנו ובגין עלויות הנטישה. הכשרה אנרגיה תציג מחדש את תוצאות הרבעון השלישי ובו ההפסד הכולל מסתכם ב-43.6 מיליון דולר.

 

קידוח מירה נתגלה כיבש טרם דוחות הרבעון השלישי ושרה לאחר פרסום הדוחות אך אחרי ה-30 בסטפטמבר - מה שמחייב התאמה של הדיווח לפי תקני החשבונאות המקובלים. לפי הכשרה אנרגיה היא לא הפחיתה את מלוא ההשקעה מתוך כוונה להמשיך לקדוח למטרת הנפט תוך שנה. מטרות הנפט נמצאות בשכבות העמוקות יותר.

 

אי ההפחתה של הכשרה אנרגיה הביאה את רשות ניירות ערך לדרוש מהחברה האם (55%) הכשרת היישוב להימנע מחלוקה אסורה של דיבידנד בסך 33 מיליון שקל שהיתה צפויה להיום, שכן יתרת העודפים לחלוקה של הכשרת הישוב - העומדת על 100.5 מיליון שקל נכון לרבעון השלישי - יכולה שלא לעמוד במבחן החלוקה.

 

לפיכך, הודיעה היום הכשרת היישוב כי בכוונתה לתקן את סכום הדיבידנד עליו תדווח בהמשך. המסחר במניות החברה הופסק עד לקבלת הנצונים המעודכנים ותיקון שער האקס בהתאם.

 

אסדת הומר פרינגטון קידוח מירה ושרה אסדת הומר פרינגטון קידוח מירה ושרה

 

בעקבות הדיונים שקיימה הכשרה אנרגיה עם רשות ניירות ערך, הכשרה אנרגיה ביצעה בחינה נוספת של סכום בר השבה של הרישיונות. הכשרה אנרגיה קיבלה הערכת שווי לרישיונות ממעריך חיצוני Chapman Petroleum Engineering שהתבססה בין היתר על דוח המשאבים שסיפקה Netherland, Sewell & Associates, כך לפי הודעת החברה.

מה דעתך על מניית הכשרה התחדשות:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

לפי הערכת השווי חלקה של הכשרה אנרגיה (41.57%) ברישיון מירה ושרה, בהתבסס מטרת הנפט בלבד, נאמד ב-22.6 מיליון דולר ו-3 מיליון דולר בהתאמה.

 

רישיונות שרה ומירה נחשבו בעבר להבטחה הגדולה בשוק הגז, והערכות מוקדמות ציינו פוטנציאל הפקה של כ־6.5 TCF (טריליון רגל מעוקב) של גז טבעי ועוד כ־150 מיליון חביות נפט. לשם השוואה, מדובר בנפח גז ששווה לכ־70% מגודלו של מאגר תמר. בתחילת אוגוסט האחרון הופסקו עבודות הקידוח בשל פגיעה בכיס גיאולוגי (CAVERN), מה שגרם להפסקת העבודות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x