$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ביוליין תנסה לגייס 15 מיליון דולר באמצעות הכנסת משקיע

הצלחת הגיוס צפויה להציב את ביוליין בעמדת כוח משמעותית אם וכאשר תנהל מו"מ למסחור התרופה שלה לחולי סכיזופרניה

גולן חזני 08:1329.01.13

חברת הביוטכנולוגיה ביוליין נערכת לגיוס הון של 15 מיליון דולר באמצעות הכנסת משקיע לחברה. ל"כלכליסט" נודע כי המגעים לגיוס מתקדמים, והוא עשוי להיערך עוד לפני ניתוח הביניים לניסוי הקליני בתרופה שהיא מפתחת לחולי סכיזופרניה שיפורסם במרץ.

ניתוח הביניים של תוצאות הניסוי שלב 2–3 בוחן את יעילות התרופה בשיפור מצבם של חולי סכיזופרניה. תוצאות חיוביות בניסוי זה צפויות להקטין את אי־הוודאות ולהציף ערך לבעלי המניות, תוך שיפור האפשרות למציאת שותף אסטרטגי להמשך פיתוח ומסחור התרופה. ביצוע הגיוס לפני תוצאות הניסוי צפוי להיעשות בדיסקאונט על מחיר המניה. אם תהיה הפתעה, והגיוס יידחה לאחר הפרסום, הוא יהיה בדיסקאונט נמוך יותר. לפי ההערכות, הגיוס ייערך קרוב לוודאי כבר בשבועות הקרובים, כך שאם תוצאות הניסוי לא יהיו טובות, החברה עדיין תוכל לפתח מוצרים אחרים.

 

כנרת סויצקי מנכ"ל ביוליין כנרת סויצקי מנכ"ל ביוליין צילום: יואב גלאי

 

הצלחת הגיוס צפויה לעבות משמעותית את קופתה של ביוליין, ואף להציבה בעמדת כוח משמעותית אם וכאשר תנהל מו"מ עם חברת פארמה גדולה על מסחור התרופה שלה לחולי סכיזופרניה.

 

ביוליין מתמחה בפיתוח תרופות, ולה צבר של 14 מוצרים, מתוכם שבעה בפיתוח קליני. החברה נסחרת לפי שווי של 280 מיליון שקל, ואתמול זינקה מנייתה ב־5%. בשנה הקרובה צפויה החברה לפרסם תוצאות ניסויים קליניים בתרופות לטיפול בדלקת מעי, דלקת כבד ומחלות אחרות.

מה דעתך על מניית ביוליין:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

מביוליין נמסר בתגובה: "אנו בוחנים מעת לעת מגוון אפשרויות מימון ממקורות שונים, שגיוס הון הוא רק אחד מהן, כמו גם עסקאות מסחור או מימון לא מדלל אחר".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x