שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אלביט הדמיה: מחזיקי האג"ח מתקשים לקבל החלטה על הנציגות

ההחלטות המנוגדות של מחזיקי אגרות החוב באלביט הדמיה מדגימות את ניגוד העניינים הגדול הקיים בין מחזיקי האגרות הארוכות לקצרות

ענת ציפקין 13:5328.01.13

אתמול בלילה (א') הושלם פרסום תוצאות ההצבעה לנציגויות אגרות החוב של אלביט הדמיה. מהדיווחים שהוציאה החברה עולה כי מחזיקי אגרות החוב מתקשים לקבל החלטה גורפת לגבי כל הסדרות, הקצרות או הארוכות.

 

ההחלטות המנוגדות של מחזיקי אגרות החוב באלביט הדמיה מדגימות את ניגוד העניינים הגדול הקיים בין מחזיקי האגרות הארוכות לקצרות. הראשונים יעדיפו לדחות את התשלום לקצרות. במקביל קיים גם ניגוד עניינים בתוך הסדרות הארוכות עצמן, מכיוון שחלקן כבר החליטו שיעדיפו לשמור על האינטרס הפרטי שלהן ולא להיכנס לנציגות משותפת. 

סדרה א' הקצרה דחתה כל אפשרות למינוי נציגות כלשהיא. בכתבי ההצבעה השתתפו 50.69% מסך מחזיקי הערך הנקוב של האגרות במחזור. 99.8% מהם לא הסכימו למינוי נציגות נפרדת לסדרה א' בלבד. 68.5% מהם לא הסכימו למינוי נציגות משותפת לשתי הסדרות הקצרות - א' ו-ב', ו-98.9% מהם לא הסכימו למינוי נציגות משותפת לכלל הסדרות. משכך,יפורסמו למחזיקי האגרות של הסדרה הזו כתבי הצבעה חדשים שעל סדר יומם הצבעות בנוגע לנקיטת הליכים להגנה על זכויות מחזיקי אגרות החוב.

 

מחזיקי סדרה ב' ביקשו למנות נציגות נפרדת, כאשר 33.2% הצביעו מסך מחזיקי הערך הנקוב של האגרות במחזור, כש-84.97% מהם הצביעו בעד נציגות נפרדת.

 

מחזיקי אגרות חוב סדרה ג' וסדרה ד' של אלביט הדמיה מתנגדים למינוי נציגות משותפת לסדרות הארוכות. בשתי סדרות אלו תתקיים הצבעה נוספת על מנת לבחון האם הסדרות מבקשות למנות נציגות נפרדת .

 

לעומתם, מחזיקי סדרות ה' , ו', ז' וסדרה 1 (אג"ח להמרה) מבקשים למנות נציגות משותפת. בשתי סדרות אלו תתקיים הצבעה נוספת בה יבחרו המחזיקים את מספר חברי הנציגות המשותפת וזהותם.

 

שתי הסדרות הקצרות ביותר של אלביט הדמיה הן א' וב', ושתיהן אמורות להיפרע עד פברואר 2014. התשלומים הקרובים לשתי סדרות אלו הם בחודש הבא. אלביט הדמיה אמורה לפרוע לסדרה א' קרן וריבית בסכום של 76.7 מיליון שקל, ו־7.5 מיליון שקל נוספים לסדרה ב'. בסך הכל על אלביט הדמיה לשלם עבור סדרה א' 211 מיליון שקל ועבור סדרה ב' 30 מיליון שקל בשנתיים הקרובות עד לפירעונן המלא.

 

הנציגויות אמורות לייצג את נושיה של אלביט הדמיה, על רקע חשש גובר מצידם כי החברה לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה כלפיהם. בשבוע שעבר כינסה הנהלת החברה אסיפה, ודיווחה כי מוטי זיסר, בעל השליטה באלביט הדמיה, נמצא במשא ומתן להכניס משקיע חיצוני לחברה. עוד הודיעה הנהלת אלביט הדמיה כי ההנהלה, כמו גם בעל השליטה, מאמינים בחברה ועושים ימים כלילות על מנת לעמוד בלוח התשלומים לבעלי אגרות החוב שלה.

 

באסיפה נכחו כל נאמני סדרות אגרות החוב. משמרת - הנאמן לסדרות א' עד ג'. הרמטיק מטעם סדרה ד', רזניק פז נבו מטעם סדרות ה' - ו' ושיזף הזנפרץ - מסדרה ז'.

 

מדו"ח מקורות ושימושים שהציגה החברה, עולה כי המקורות הנדרשים לחברה לשנת 2013 אינם ודאיים ומבוססים במידה רבה על הצלחה בתוכניות המימושים ובתוכניות האחרות אותם מתווה החברה. כך לדוגמא, שווי השוק של המניות של פלאזה סנטרס (במידה ואלביט הדמיה תמכור אותן), נמוכות באופן משמעוית מהשוי בו הן מוצגו בתזרים החזוי. נוסף על כך, אחד המקורות המרכזיים מבוסס על דיבידנד מהחברה בת פלאזה סנטרס, אולם אלו מותנים במימוש נכסים בחברה זו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x