$
בורסת ת"א

מחזיקי אג"ח ג' של אלביט הדמיה מתנגדים למינוי נציגות משותפת

כ-62% מהמחזיקים באגרות החוב מהסדרה התנגדו. לעומתם, מחזיקי סדרות ה' ו-ו' אישרו הקמת נציגות משותפת ברוב של 55% ו-90% בהתאמה

ענת ציפקין 21:0724.01.13
מחזיקי אגרות חוב סדרה ג' של אלביט הדמיה מתנגדים למינוי נציגות משותפת לסדרות הארוכות. כך עולה לאחר ספירת כתבי ההצבעה של המחזיקים- 62.46% מהמחזיקים שהצביעו התנגדו. לעומתם, מחזיקי סדרות ה' ו-ו' אישרו הקמת נציגות משותפת ברוב של 54.7% ו-90.36%, בהתאמה.

 

תוצאות הצבעתם של מחזיקי סדרות ד', ו-ז' עדיין לא פורסמו, כמו גם תוצאות הצבעתם של מחזיקי האגרות הקצרות (א'-ב') .

מה דעתך על מניית אלביט הדמיה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בשבוע שעבר הסתיימה אסיפת מחזיקי האג"ח של אלביט הדמיה מבלי שהושג מניין חוקי שיאפשר מינוי נציגות. במקביל, אף אחד ממחזיקי האג"ח הגדולים של אלביט הדמיה - לא מוכנים לכהן בנציגות. משכך, ובעקבות העובדה שלא התאפשר מינוי נציגות, הודיעו השבוע נאמני האג"ח של אלביט הדמיה כי מחזיקי האג"ח יבחרו את הנציגות באמצעות כתבי הצבעה.

 

משכך, האפשרויות שניצבו בפני מחזיקי האג"ח הן הקמת נציגות משותפת לסדרות הקצרות (א' וב') ונציגות נפרדת לסדרות הארוכות (ג' וז'), או הקמת נציגות אחת משותפת לכל שבע הסדרות- כשהאפשרות השלישית נראית כפחות סבירה, מכיוון שבפני שתי הסדרות הקצרות עומדת אופציה שלישית- והיא הקמת נציגות נפרדת לכל אחת משתי הסדרות הקצרות.

 

שתי הסדרות הקצרות ביותר של אלביט הדמיה הן א' וב', ושתיהן אמורות להיפרע עד פברואר 2014. התשלומים הקרובים לשתי סדרות אלו הם בחודש הבא. אלביט הדמיה אמורה לפרוע לסדרה א' קרן וריבית בסכום של 76.7 מיליון שקל, ו־7.5 מיליון שקל נוספים לסדרה ב'. בסך הכל על אלביט הדמיה לשלם עבור סדרה א' 211 מיליון שקל ועבור סדרה ב' 30 מיליון שקל בשנתיים הקרובות עד לפירעונן המלא.

 

הנציגויות אמורות לייצג את נושיה של אלביט הדמיה, על רקע חשש גובר מצידם כי החברה לא תוכל לעמוד בהתחייבויותיה כלפיהם. ביום ראשון האחרון כינסה הנהלת החברה אסיפה, ודיווחה כי זיסר, בעל השליטה באלביט הדמיה, נמצא במשא ומתן להכניס משקיע חיצוני לחברה. עוד הודיעה הנהלת אלביט הדמיה כי ההנהלה, כמו גם בעל השליטה, מאמינים בחברה ועושים ימים כלילות על מנת לעמוד בלוח התשלומים לבעלי אגרות החוב שלה.

 

מוטי זיסר מוטי זיסר צילום: גיא אסיאג

 

באסיפה נכחו כל נאמני סדרות אגרות החוב- משמרת- הנאמן לסדרות א' עד ג'. הרמטיק מטעם סדרה ד', רזניק פז נבו מטעם סדרות ה' - ו' ושיזף הזנפרץ - מסדרה ז'.

 

עיקר הבעיה של אלביט הדמיה היא עם הסדרות הארוכות והגדולות. מחזיקי האג"ח של סדרה ד', שהיקפה הוא כמיליארד שקל, עלולים לדרוש מזיסר להפקיד בקופת החברה סכום חיצוני שיבטיח את התשלומים באפריל ובמרץ.

 

מדו"ח מקורות ושימושים שהציגה החברה, עולה כי המקורות הנדרשים לחברה לשנת 2013 אינם ודאיים ומבוססים במידה רבה על הצלחה בתוכניות המימושים ובתוכניות האחרות אותם מתווה החברה. כך לדוגמא, שווי השוק של המניות של פלאזה סנטרס (במידה ואלביט הדמיה תמכור אותן), נמוכות באופן משמעוית מהשוי בו הן מוצגו בתזרים החזוי. נוסף על כך, אחד המקורות המרכזיים מבוסס על דיבידנד מהחברה בת פלאזה סנטרס, אולם אלו מותנים במימוש נכסים בחברה זו.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x