שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אנחת רווחה למודיעין - קיבלה אישור סופי לחפש נפט ברישיון "גבריאלה"

הקידוח ממוקם מול חופי הרצליה ובעבר התגלה שם פוטנציאל להפקה של כ-130 מיליון חביות נפט. רשות הטבע והגנים, הגישה התנגדות רשמית לקידוח בטענה שהוא ממוקם בלב שמורה ימית

ליאור גוטמן וחן פונדק 14:1114.01.13

חברת מודיעין, שבשליטת נוחי דנקנר וצחי סולטן, קיבלה לפני שעה קלה (ב') אישור סופי מהמועצה המחוזית תל אביב להתחיל בקידוחי אקספלורציה של נפט ברישיון "גבריאלה" שממוקם כ-20 ק"מ מערבית לחופי הרצליה. קיום הקידוח הועמד לפני מספר שבועות בסכנה בשל התנגדות של מספר גופים ירוקים לביצועו, זאת לאחר שרשות הטבע והגנים טענה שהוא מיועד להתבצע במרכזה של שמורת טבע ימית. 

הקידוח מיועד למרץ הקרוב ובעבר התגלה במקום פוטנציאל הפקה של 128 מיליון חביות נפט. האחזקות בקידוח מתחלקות בין מודיעין (70%), אדירה (15%) וקרן בראונסטון (15%) כאשר עלות חיפושי הנפט נאמדת ב- 96 מיליון דולר. האסדה שתבצע את הקידוח - היא הנובל פרינגטון - עושה דרכה למקום לאחר שסיימה את עבודות הקידוח ברישיון "ישי".

 

בתגובה לאישור העבודות שם מסרה החברה להגנת הטבע מסרה ש"נוצר מצב אבסורדי, בו מצד אחד מדינת ישראל, באמצעות רשות הטבע והגנים, מקדמת שמורת טבע ימית בשטח, ומצד שני, מוסדות התכנון של משרד הפנים מאשרים שם קידוחים .צפריר גדרון, רכז הים בעמותת צלול טען בדיון: "לצד הפוטנציאל הכלכלי הסכנה הסביבתית והכלכלית היא ברורה. המדינה אינה ערוכה למנוע את הסכנה או להשתלט על דליפת נפט. הגיע הזמן שפריסת השימושים בים תעשה מתוך ראיה כללית ולא בצורת מחטפים של כל הקודם זוכה"

בטל שלח
    לכל התגובות
    x