שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

מוטי זיסר מנסה לקדם עסקת קומבינציה בעיר צ'נאי בהודו

בעל השליטה באלביט הדמיה טס בסוף השבוע להודו בניסיון לחתום על עסקת קומבינציה בקרקעות של החברה, שתסייע להתמודד עם בעיות הנזילות. מחזיקי האג"ח של החברה יתכנסו היום והם צפויים למנות את אי.בי.אי, הראל, מנורה וכלל ביטוח כנציגיהם

גולן חזני 06:5714.01.13

מוטי זיסר, בעל השליטה באלביט הדמיה, יצא בשבוע שעבר להודו בניסיון לחתום על עסקת קומבינציה גדולה

מה דעתך על מניית אלביט הדמיה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

בקרקעות של אלביט הדמיה ופלאזה סנטרס. מדובר בקרקעות בעיר צ'נאי שלפני שנה וחצי ניהל זיסר מגעים למכירתן בעסקה שלא צלחה. לפי הערכות, העסקה תזרים לאלביט הדמיה עשרות מיליוני דולרים. עסקת הקומבינציה קריטית לעתידה של אלביט הדמיה לנוכח הלחץ ההולך והמתהדק של מחזיקי האג"ח והספק בנוגע ליכולתה לפרוע את תשלומי האג"ח השנה. מחזיקי האג"ח אף החליטו לפתוח במאבק מול זיסר, והבוקר הם יתכנסו לבחור נציגות שתיאבק מול החברה ותנסה להגיע עמה לשיחות על הסדר חוב.

 

 

 

ל"כלכליסט" נודע כי מחזיקי האג"ח הגדולים של החברה הם אי.בי.אי, הראל, מנורה מבטחים וכלל ביטוח, והם אמורים להיבחר לנציגות המחזיקים של החברה. נציגי אלביט הדמיה סירבו להגיע לאסיפה וטענו כי יכנסו אסיפה ביום ראשון הקרוב, לאחר שובו של זיסר מחו"ל.

 

מוטי זיסר מוטי זיסר צילום: אוראל כהן

 

היקף חובותיה של אלביט הדמיה עומד על 5.4 מיליארד שקל והחברה צפתה כי תעמוד בהתחייבויותיה באמצעות קבלת תזרים של 455 מיליון שקל ממימוש מרכזים מסחריים בארה"ב, מכירת מלונות באירופה ומכירת פעילות זיכיון רשת האופנה מנגו. החברה אף מעריכה כי תקבל 45 מיליון שקל עבור מימון מחדש של מלונות בבוקרשט, 329 מיליון שקל בעקבות דיבידנדים ומימוש מניות בחברות־הבנות פלאזה סנטרס ואלביט מדיקל. במקביל, הודיעה אלביט הדמיה בשבוע שעבר כי בכוונתה לנצל את החוק ההולנדי, שלא מחייב אישור דירקטוריון לחלוקת דיבידנד, כך שפלאזה (שרשומה למסחר בהולנד) תוכל לחלק דיבידנד של 30 מיליון יורו. עם זאת, מחזיקי האג"ח של פלאזה הודיעו כי יתנגדו למהלך.

 

מאלביט הדמיה נמסר כי "הודענו על זימון אסיפה, בתיאום עם נאמני האג"ח, ל־20 בינואר, במסגרתה מתעתדת החברה, בין היתר, להציג את מצבה העסקי".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x