שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אחרי שנתיים בלי עסקאות נדל"ן: קבוצת חבס מפסיקה הפעילות בארה"ב

החברה שבשליטת הרצל חבס הודיעה לבורסה על סגירת הנציגות בארה"ב, שנפתחה בתחילת 2011; המנכ"ל אייל רגב יסיים את תפקידו

ענת ציפקין 18:5913.01.13

קבוצת חבס סוגרת את הנציגות שלה בארה"ב - שנפתחה בתחילת 2011. החברה שבשליטת (22.7%) הרצל חבס הודיעה לבורסה בתל אביב כי מנכ"ל חבס ארה"ב, אייל רגב, יסיים את תפקידו.  

רגב, המשמש מנכ"ל החברה בת בארה"ב רק כשנה וחצי, כבר ירד לחצי משרה בנובמבר האחרון, וכעת מסיים את תפקידו באופן מלא. על פי הערכות, ההחלטה על סגירת הפעילות בארה"ב נועדה כדי למקד את פעילותה של הקבוצה מחוץ לגבולות ישראל, באירופה. המהלך יחסוך לקבוצת חבס כמיליון דולר בשנה.

 

הרצל חבס הרצל חבס צילום: אוראל כהן

 

באפריל 2011 הודיעה קבוצת חבס כי תקים מטה פעילות בארה"ב כחלק מתוכניתה האסטרטגית להרחבת פעילותה הגלובלית. הנהלת הקבוצה החליטה אז כי אייל רגב, מנכ"ל חבס מאז נובמבר 2007, יעתיק את מושבו לארה"ב וינהל את פעילותה החדשה של הקבוצה שם. את מקומו כמנכ"ל תפס רונן עקביה, עד אז סמנכ"ל הפיתוח של הקבוצה.

 

באוגוסט 2010, כתשעה חודשים לפני תחילת הפעילות בצפון אמריקה, דיווחה חבס בדו"חותיה לרבעון השני כי תפעל בארה"ב "בייזום, איתור והוצאה לפועל של שיתופי פעולה אסטרטגיים, לרבות עסקאות לרכישת נכסים". ואולם ככל הידוע, לא נחתמה בארה"ב ולו עסקה אחת.

  

קבוצת חבס סיכמה את הרבעון השלישי של 2012 בהפסד כולל של 32.9 מיליון שקל, לעומת הפסד כולל של 21.1 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. ההפסד המיוחס לבעלי המניות של החברה ברבעון החולף הסתכם ב-26.7 מיליון שקל, לעומת 15.5 מיליון שקל בתקופה מקבילה אשתקד. 
בטל שלח
    לכל התגובות
    x