$
שוקי חו"ל

בורסות אירופה ננעלו בעליות; "ההחלטה להשאיר הריבית על 0.75% התקבלה פה אחד"

פוטסי בלונדון עלה ב-0.2%, דאקס בגרמניה טיפס ב-0.5% וקאק בצרפת ננעל ללא שינוי. כמו הבנק האירופי המרכזי גם הבנק המרכזי בבריטניה הותיר את הריבית ללא שינוי

מעין מנלה 20:0510.01.13

המסחר בבורסות אירופה ננעל היום (ה') בעליות אחרי שהבנק המרכזי באירופה והבנק המרכזי בבריטניה הותירו, בנפרד, את הריבית ללא שינוי. הריבית בבריטניה נותרה על 0.5% ובגוש היורו על 0.75%.

 

פוטסי דאקס קאק מילנו

 

"הכלכלה באירופה צפוייה להתאושש באופן הדרגתי מאוחר יותר בשנת 2013", כך אמר היום מריו דראגי, נשיא הבנק האירופי המרכזי. דראגי אמר כי הבנק האירופי המרכזי לא חושב כעת על הפסקת תוכנית רכישות האג"ח. כמו כן, לדבריו דרושות רפורמות מבניות ופיסקאליות לאינטגרציה גדולה יותר בגוש היורו.

 

השיפור בנתונים אמון המשקיעים הורידו את הלחץ על נשיא הבנק המרכזי באירופה להפחית את הריבית לשפל חדש. רק חמישה מתוך 55 כלכלנים שסקרה בלומברג צפו כי הבנק המרכזי יוריד את הריבית, כל השארהאמינו שהיא תישאר ללא שינוי.

  

הבנק האירופי המרכזי הבנק האירופי המרכזי צילום: בלומברג

 

מרקס אנד ספנסר, רשת הקמעונאות הבריטית, פרסמה אמש לאחר תום המסחר באירופה תוצאות ביניים לרבעון אשר הראו כי מכירות הבגדים הצטמצמו בתקופת חג המולד.

המכירות בחנויות זהות ירדו ב-3.8% ב-13 השבועות שהסתיימו ב-29 בדצמבר. זאת בהשוואה לממוצע תחזיות אנליסטים של ירידה של 1.5%. מכירות המזון עלו ב-0.3% - גם כן מתחת לתחזיות לעלייה של 1%.

 

טסקו, רשת הסופרמרקטים הגדולה בבריטניה, דיווחה היום על המכירות הטובות ביותר מאז 2010. המכירות בחנויות הפתוחות יותר משנה בבריטניה עלו ב-1.8% בששת השבועות שהסתיימו ב-5 בינואר. זה היה הרבעון השני של צמיחה מתוך השמונה האחרונים ועקף את תחזיות האנליסטים שצפו גידול של 1% במכירות.

 

קרן ניהול הנכסים הגדולה בעולם, בלק רוק תרכוש את פעילות תעודות הסל של קבוצת קרדיט סוויס, תמורת סכום לא ידוע, כך מדווחת סוכנות הידיעות בלומברג. העסקה לרכישת הפעילות, אשר מנהלת נכסי לקוחות בהיקף של 17.6 מיליארד דולר, צפויה להיחתם עד תום הרבעון השני

בטל שלח
    לכל התגובות
    x