שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

כלל פיננסים - הסוף: הראל רוכשת קרנות הנאמנות וניהול התיקים

הראל תשלם 185 מיליון שקל עבור קרנות הנאמנות ו-25 מיליון שקל עבור ניהול התיקים. בית ההשקעות הממוזג ינהל 140 מיליארד שקל. איזי כהן, יו"ר כלל פיננסים: "עושים מאמצים רבים לשלב בקבוצת כלל את העובדים שלא ייקלטו בהראל"

שי סלינס 15:4407.01.13

הראל הודיעה היום (ב') כי היא רוכשת את פעילות ניהול התיקים ואת חברת קרנות הנאמנות מכלל פיננסים בתמורה ל-210 מיליון שקל. מתוך סכום זה 185 מיליון שקל ישולמו עבור הקרנות ו-25 מיליון שקל ישולמו עבור ניהול התיקים. 

לפי ההסכם הראל פיננסים תרכוש את מניות כלל קרנות - החברה לניהול קרנות נאמנות, המנהלת 90 קרנות נאמנות בהיקף של 10 מיליארד שקל. כמו כן תרכוש את חברת ניהול התיקים של הראל את פעילות ניהול התיקים של כלל פיננסים, למעט פעילות ניהול השקעות של פוליסות חיסכון פיננסי, המבוצעת עבור כלל ביטוח. היקף פעילות זו מסתכם ב-8 מיליארד שקל.

 

בכוונת הראל למזג את פעילות ניהול התיקים של כלל פיננסים "בטוחה" עם פעילות ניהול התיקים המבוצעת בהראל ניהול תיקים ולמזג את כלל קרנות עם הראל - פיא קרנות נאמנות.

 

"נעשה מאמצים לשילוב העובדים"

איזי כהן, יו"ר כלל פיננסים ומנכ"ל כלל ביטוח התייחס לעסקה ואמר כי "ההחלטה על ביצוע העסקה הינה חלק מאסטרטגיית החברה להתמקד בפעילות הליבה הכוללת ביטוח ופנסיה כמוצרים עיקריים ומובילים, תוך ייעוד עודפי ההון לפעילות זו. אין לי ספק כי איכות העבודה ותוצאותיה משקפות ידע, מקצועיות ומסירות והינם נדבך מרכזי בהצלחת העסקה ובקבלת מחיר אופטימלי עבורה".

"אנו עושים מאמצים רבים לשלב בקבוצת כלל את העובדים שלא יקלטו בהראל, בתפקידים דומים לתפקידיהם או להציע להם הכשרה מקצועית ושילוב בתפקידים אחרים", הוסיף כהן.

 

יורם נוה יורם נוה צילום: עמית שעל

 

יורם נוה, מנכ"ל כלל פיננסים, התייחס גם הוא לעסקה ואמר כי "תנאי התחרות בשוק ההון הביאו לכך שבשנים האחרונות קיימת מגמה משמעותית של ירידה בדמי הניהול על הנכסים כאשר מנגד גמישות החברה לצמצם בהוצאותיה מוגבלת, דבר המחייב היקף נכסים משמעותי גדול יותר לשם הצגת רווחיות. עם השלמת העסקה, תשפר כלל פיננסים משמעותית את תזרים המזומנים בחברה לטובת עמידה בהתחייבויות שלה".

 

שמעון אלקבץ, יו"ר הראל פיננסים ומנכ"ל הראל השקעות מסר כי "החלטנו להמשיך ולהתמקד בעסקי הליבה שהם ביטוח וניהול נכסים והשקעות. בעסקה זו אנו מזהים פעילות איכותית עם אנשים מקצועיים, המשתלבת היטב בליבת העסקים של פעילות הפיננסים בהראל".

 

סמי בבקוב מנכ"ל הראל פיננסים מסר כי "ההתמקדות בליבת העסקים, באמצעות רכישת פעילויות רלוונטיות, מכירת חבר הבורסה, כמו גם הפסקת פעילות החיתום לפני מספר שנים, תסייע לנו בהמשך מגמת הצמיחה העקבית, תוך המשך טיפוח ההון האנושי ומחויבות לערכים של הגינות, מקצועיות ומתן חווית שירות איכותית".

x