שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

דנקנר מבקש דחייה של עד 15 שנים בהחזר החוב

למרות ההתעקשויות של קבוצת אי.די.בי כי היא לא נזקקת להסדר חוב הגיש אתמול נוחי דנקנר למשקיעים המוסדיים הצעה הכוללת דחיית תשלומים של 15-5 שנים מהיום בתמורה לתשלום ריבית גבוה יותר. בנוסף, התחייב דנקנר להזרים לאי.די.בי אחזקות 180 מיליון שקל שיגיעו מהשקעתו של איש העסקים אדוארדו אלשטיין בחברת האם גנדן

גולן חזני 06:5307.01.13

המו"מ של אי.די.בי אחזקות עם מחזיקי האג"ח החל אתמול. ל"כלכליסט" נודע כי החברה, שבשליטת נוחי דנקנר, הגישה הצעה לנציגות בעלי האג"ח שלה, שעיקרה פריסה מחודשה של חובות החברה למחזיקים לתקופה של 5–15 שנים נוספות. מדובר בדחייה ארוכה שהפתיעה את אנשי הנציגות.

כיום יש לאי.די.בי אחזקות חמש סדרות אג"ח, שתיים קצרות - א' וב' של 50 מיליון שקל יחד ושאמורות להיפרע בשנתיים־שלוש הקרובות - שתיים בינוניות - ג' וה', בהיקף של 350 מיליון שקל שפירעונן צפוי להסתיים בסוף 2014 - וסדרה ד' הארוכה והגדולה ביותר, בהיקף של 1.35 מיליארד שקל, שאמורה להתחיל להיפרע בדצמבר 2015 ולהסתיים ב־2020.

 

דנקנר. דחייה ארוכה דנקנר. דחייה ארוכה צילום: גיא אסיאג

 

אי.די.בי הציעה להנפיק שלוש סדרות חדשות, בסכומים שווים, בהיקף כולל של 1.75 מיליארד שקל. סדרה אחת

תחל להיפרע בעוד חמש שנים ופירעונה יסתיים בעוד עשר שנים, סדרה שנייה תיפרע בעוד 10–15 שנה, וסדרה שלישית תיפרע בבת אחת בעוד 15 שנה, כלומר ב־2028. "הסדרה העיקרית אמורה להיפרע החל מ־2015, כך שמדובר בדחייה של שנתיים בלבד", אמרו נציגי אי.די.בי לנציגות במהלך הפגישה. ההצעה של אי.די.בי כוללת גם ריבית שנתית של 3%–4% החל מהשנה.

 

בפגישה נכחו אנשי הנציגות מטעם הראל, גילעד ואקסלנס, הנאמנים של הסדרות, ואילו מצדה של אי.די.בי - המנכ"ל חיים גבריאלי ושוני אלבק ואיל סולגניק. מטעם אי.די.בי נכחו עוד עורכי הדין יאיר כספי ואברמי וול, ומטעם המחזיקים - עורכי הדין נעם שרון ונדב וייסמן. במצגת שהוקרנה לאנשי הנציגות נכתב כי "מדובר בפריסה של כלל חובות החברה ללא שינוי בהיקפי ההתחייבות שלה".

 

עוד נודע כי מלבד הריבית הציעה החברה למחזיקים סוכרייה נוספת - מניות ואג"ח אי.די.בי לפי האפסייד במניותיהן של החברות התפעוליות בקבוצה.

 

בנוסף, תבוצע הזרמת בעלים של 180 מיליון שקל נוספים מתוך ההזרמה של אדוארדו אלשטיין אם תמומש האופציה בהסכם מול החברה־האם גנדן. 40 מיליון שקל הוזרמו לאחרונה מההזרמה הראשונה של אלשטיין. "מדובר בהזרמה של 220 מיליון שקל", אמרו נציגי אי.די.בי. "אין כאן שום תספורת, אלא רק דחייה של החוב שנועדה לאפשר לחברה לממש את הערך הגלום בה. בנוסף, האג"ח החדשות יהיו סחירות".

 

המחזיקים יוכלו גם לפדות את האג"ח שבידיהם, כנראה לפי מחיר השוק. גורמים בנציגות אמרו שזו הצעה פחות טובה משציפו לה. בימים הקרובים צפויים המחזיקים לכמת את היקפי התשלום ובסיום החישובים להגיע לחברה לפגישה נוספת.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x