$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

טדי שגיא מרים ידיים מחיפושי הגז? פיטר את רוב עובדי ג'נסיס

בשבוע שעבר דווח כי סימני הגז בקידוח ישי שבו מחזיקה החברה נמוכים מהציפיות. גורם בג'נסיס: "קיצוצי כוח האדם הם זמניים בלבד"

גולן חזני 08:1006.01.13

האכזבה היחסית מתוצאות קידוח ישי מתחילה לתת את אותותיה. ל"כלכליסט" נודע כי ג'נסיס, חברת חיפושי הגז של טדי שגיא, פיטרה את רוב עובדיה. ג'נסיס, שמחזיקה בחמישה רישיונות הקידוח פלאג'יק (33.5%) עם בני שטיינמץ (42.5%) והזדמנות ישראלית (10%), פיטרה מנהלים בכירים ובהם גיאולוגים, סמנכ"ל הכספים ומנהל הפעילות.

 

ביום חמישי דיווחה הזדמנות ישראלית על תוצאות קידוח ישי שבו נמצאו סימני גז משמעותיים, אולם סימנים אלה נמוכים ביחס לציפיות מאחר שעובי שכבת הגז הנו 15 מטר בלבד והכדאיות הכלכלית שלו מוטלת בספק.

 

גורמים בענף האנרגיה חוששים כי משמעות המהלך היא יציאה הדרגתית של שגיא מהתחום, אולם מקורבים לג'נסיס, שמנוהלת על ידי אורי רוזן, טענו כי מדובר בצעד זמני וכי לקראת הקידוחים הבאים תחזור ג'נסיס לגייס עובדים. עד כה השקיע שגיא 50 מיליון דולר בחיפושי גז. לאחרונה נכנסה אדן אנרגיה לשותפות בג'נסיס והיא מחזיקה כעת ב־8.7% ממניות החברה. אדן מוחזקת בידי דש איפקס; יוסף גרינפלד, בעל השליטה בקרדן; אבנר שנור ואיתן רכטר; מוזי ורטהיים ונתן חץ. המניות נרכשו ב־40 מיליון שקל, שמשקפים לפלאג'יק שווי של 2 מיליארד דולר.

 

גורם בג'נסיס מסר כי "ג'נסיס אנרגיה מחזיקה בזכויות ב־7 רישיונות לחיפושי נפט וגז. עם סיום הקידוח ברישיון ישי והירידה המשמעותית בהיקף הפעילות עד לביצוע הקידוח הבא ברישיונות, צומצם כוח האדם לפי המתוכנן. הצוות המקצועי הממשיך בעבודתו בקבוצה פועל ויפעל לקידום תוכנית העבודה ברישיונותיה".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x