$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

ביהמ"ש בניו יורק העביר את אמפל לידיהם של מחזיקי האג"ח

בית המשפט לפירוקים ביטל את זכותה הבלעדית של אמפל להציע מתווה להסדר חוב בחברה וקיבל למעשה את עמדת מחזיקי האג"ח שלפיה החוב כלפיהם יומר למניות החברה. נציגות מחזיקי האג"ח צפויה להציע את יורם טורבוביץ' לתפקיד מנכ"ל החברה החדש

רחלי בינדמן 06:5606.01.13

ניצחון משמעותי ראשון למחזיקי האג"ח של חברת אמפל שבשליטת יוסי מימן. ל"כלכליסט" נודע כי ביום חמישי האחרון החליט שופט בית המשפט לפירוקים בניו יורק לבטל את הזכות הבלעדיות (האקסוליסיביות) של החברה להציע מתווה לגיבוש הסדר חוב עם מחזיקי האג"ח.  

בית המשפט קיבל למעשה את עמדת מחזיקי האג"ח שיוצגו על ידי עו"ד עופר שפירא ועו"ד אריה דנצינגר, ולפיה על כל החוב של החברה הנאמד בכמעט מיליארד שקל להיות מומר למניות, וכך תעבור הבעלות על החברה למחזיקי האג"ח.

 

יוסי מימן יוסי מימן צילום: אוראל כהן

 

לחברה, שמיוצגת על ידי סוללה של עורכי דין ויועצים כלכליים קיימת זכות להתנגד להחלטת השופט אך הסיכויים שהיא תעשה זאת קלושים. מימן הצהיר אמנם לפני מספר חודשים כי הוא מוותר על אמפל מיוזמתו אך לאחר מכן הגיש לבית המשפט בניו יורק מתווה להסדר שבמסגרתו השליטה בחברה תעבור לידי המחזיקים רק בתנאים מסויימים. תנאים אלו היו שמירת נציג מטעמו בדירקטוריון, זכות למימן לקבל חלק מהתקבולים ממכירת נכסי אמפל והחשוב מכל, שמחזיקי האג"ח יוותרו הזכות לתבוע את מימן נושאי משרה אחרים באמפל — ויתור שמחזיקי האג"ח סירבו לו באופן גורף.

 

כעת, תידרש נציגות מחזיקי האג"ח בראשות בתי ההשקעות פסגות ומיטב להגיע לדיון הבא בבית המשפט שצפוי להתקיים בפברואר, עם מועמד מטעם המחזירים לתפקיד המנכ"ל וכן שמות של שלושה דירקטורים שהם מציעים למנות לדירקטוריון החברה.

 

כפי שחשף "כלכליסט" המועמד מטעם מחזיקי האג"ח לתפקיד הוא יורם טורבוביץ' לשעבר יו"ר דלק אנרגיה והממונה על ההגבלים העסקיים.

 

מדובר בפעם הראשונה שחברה בסדר גודל כזה עוברת לידיהם של מחזיקי האג"ח. חשוב לציין כי הגופים המוסדיים מוציאים בימים אלו מכיסם מיליוני שקלים כדי לממן את עלות ההליך ובכלל זה עורכי דין, ומומחים כלכליים שבהם הם נעזרים על מנת לבחון כיצד לממש את נכסי אמפל. בעתיד בכוונתם לדרוש את הסכומים הללו חזרה מנכסי החברה.

כפי שנחשף לפני שבוע ב"כלכליסט", החלו מגעים למכירת השליטה בחברת־הבת של אמפל, גדות, לקרן האמריקאית קארטסיאן. מניות גדות משועבדות לבנק דיסקונט, אם גדות תימכר במחיר גבוה העודף יזרום לבעלי האג"ח. מסביבת אמפל נמסר כי השופט איפשר למחזיקים להגיש תכנית להעברת בעלות החברה לידיהם רק לאחר שאמפל הסכימה לוותר על הבלעדיות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x