$
בורסת ת"א

הזדמנות ישראלית: התגלו סימני גז טבעי משמעותיים ברישיון ישי

לפי השותפות, שבשליטת רוני הלמן ואורי אלדובי, לא ניתן בשלב זה להעריך את כמויות הגז הטבעי שנמצאו את הכדאיות הכלכלית לפיתוח המאגר; לפי דו"ח משאבים קודם ברישיון ישי פוטנציאל לגז בכמות של 3.7 TCF

מעין מנלה 21:5202.01.13

הזדמנות ישראלית, שבשליטת רוני הלמן ואורי אלדובי, דיווחה הערב (ד') לבורסה כי התגלו סימני גז טבעי משמעותיים ברישיון ישי, הנמצ כ-170 ק"מ מערבית לחיפה, ומהווה חלק מתגלית הגז בבלוק 12 אשר נמצא בקפריסין. 

 

לפי הודעת השותפות לא ניתן בשלב זה להעריך את כמויות הגז הטבעי שנמצא או את הכדאיות הכלכלית לפיתוח המאגר.

 

המפעיל ביצע בקידוח, בין היתר מדידות חשמליות ואחרות תוך כדי בדיקה של הרכב הגז הטבעי, הסלעים והנוזלים במאגר. לפי הודעת השותפות תוצאות הבדיקות שביצע המפעיל מעידות על הימצאות גז טבעי בשכבה שנבדקה.

 

אסדת הקידוח הומר פרינגטון אסדת הקידוח הומר פרינגטון

 

אסדת הקידוח, הומר פרינגטון, שביצעה את הקידוח השלימה אותו וצפויה לאטום את הבאר ולעזוב את איזור הקידוח בשבועיים הקרובים.

 

עבודות הקידוח ברישיון ישי החלו ב-4 בנובמבר 2012, לאחר שאסדת הקידוח הומר פרינגטון  סיימה את עבודתה ברשיונות מירה ושרה. כשהחלו עבודות הקידוח אמר אנליסט האנרגיה ירון זר בשיחה עם "כלכליסט" כי "יש סיכוי נמוך שהגבול הימי בין ישראל וקפריסין חצה בדיוק מאגרים נפרדים צמודים, לכן זו תהיה הפתעה גדולה אם לא יימצא שם גז", והתייחס לדו"ח המשאבים שפרסמה הזדמנות ישראלית לפני כשמונה חודשים לפיו ברשיון "ישי" פוטנציאל לכמות גז של 3.7 TCF. לשם השוואה כמות הגז ב"לוויתן" נאמדת (בהסתברות הכי טובה) בכ-16 TCF והוא נחשב לאחר ממאגרי הגז הגדולים שהתגלו בעולם בעשור האחרון.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x