$
שווקי חו"ל

אוויס רוכשת את זיפקאר בחצי מיליארד דולר; מניית זיפקאר מזנקת ב-50%

החברה רוכשת את זיפקאר, המספקת שירותי השכרת רכב על בסיס שיתוף ב-12.25 דולר למניה - פרמיה של 49% על מחיר הסגירה של ביום שני

סוכנויות הידיעות 19:1502.01.13
חברת השכרת הרכב אוויס באדג'ט גרופ תרכוש את חברת זיפקאר (Zipcar) בחצי מיליארד דולר, ובכך תעקוף את המתחרות הגדולות הרץ ואנטרפרייז ותהפוך לחברה המובילה בשוק השכרת הרכב על בסיס שיתוף.

 

ההצעה של 12.25 דולר למניה משקפת פרמיה של 49% על מחיר הסגירה של מניית זיפקאר ביום שני. מניות זיפקאר מזנקות בכ-50% היום במסחר בוול סטריט.

 

אוויס אוויס צילום: עמית שעל

 

"אנחנו רואים בהשכרת הרכב על בסיס שיתוף כמשלים לשירות השכרת המכוניות המסורתי יותר, עם פוטנציאל צמיחה מהיר", אמר מנכ"ל אוויס, רונלד נלסון.

 

זיפקאר שולטת בכ-75% בשוק של 400 מיליון דולר של השכרת הרכב על בסיס שיתוף בארה"ב. השוק כולו צפוי להגיע ל-10 מיליארד דולר במהלך השנים הקרובות, כך אמר נלסון בשיחת וועידה עם אנליסטים.

 

הביקוש הגבוה יותר לשיתוף מכוניות עקב העלייה במחירי הדלק משך גם חברות השכרת רכב מסורתיות כגון הרץ ואנטרפרייז. עסקיה של זיפקאר גדולה בלפחות פי חמש מעסקי שיתוף המכוניות של הרץ ואנטרפרייז, כך לפי האנליסטית קרי רייס מנידהם אנד קו.

 

זיפקאר, אשר יוסדה לפני 10 שנים, הייתה חלוצה בתחום השכרת הרכב על בסיס שיתוף בארה"ב. השירות מאפשר ללקוחות לשכור מכוניות על בסיס שעתי או יומי ולחנות במקומות חניה שמורים וקרובים. זיפקאר הפכה לציבורית באפריל 2011 וגייסה כ-174 מיליון דולר.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x