שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

הצלחה חלקית לתכנית הקדמת הפירעונות של אפריקה ישראל

לאור ההיענות תקדים החברה תשלומי קרן בגין אגרות החוב שלה בהיקף של 286 מיליון שקל. המנכ"ל אברהם נובוגרוצקי: "זה פחות או יותר מה שצפינו. התכנית טובה לנו"

לירוי פרי 16:0701.01.13

המהלך האסטרטגי של אפריקה ישראל – החלפת סדרות אג"ח לטובת הקדמת פירעונות וחסכון בהוצאות ריבית – זכה להיענות חלקית. ולמרות זאת, מדובר במהלך חשוב עבור אפריקה ישראל, שרק לפני כחצי שנה ספגה כשלון כשניסתה להעביר בדיוק את אותו מהלך.

מה דעתך על מניית אפריקה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

אפריקה יצאה למהלך כשהיא מציעה לבעלי האג"ח להחליף עד 75% מסדרה כו' (2.64 מיליארד שקל מתוך 3.5 מיליארד), באגרות חוב חדשות מסדרה כז' שתונפק, בהיקף של 2.84 מיליארד שקל, ושתהיה בעל לוח סילוקין מואץ יותר. בשעות אחר הצהריים פרסמה אפריקה את התוצאות: החברה זכתה להיענות של 56%, משמע אפריקה תנפיק אגרות חוב מסדרה כז' בהיקף של כ-1.6 מיליארד, חלף 1.47 מיליארד שקל אג"ח קיימות מסדרה כו'.

 

לב לבייב לב לבייב צילום: ארטיום דגל

 

החלפת האג"ח תאפשר לאפריקה להקדים חלק מהתשלומים של 2014-2015, בהיקף של כ-290 מיליון שקל, ולשלמם כבר ב-2013. כנגד הקדמת התשלומים, אפריקה תקבל הפחתה בריביות על אגרות החוב החדשות שיונפקו. הסדרה הנוכחית של אפריקה (כו'), שנפרעת בין השנים 2013-2025, נושאת ריבית מדורגת שעולה עם השנים מ-6% ועד 10%, או לחלופין ניתן לומר כי הריבית ממוצעת על התשלומים שעוד נותרו נעה סביב 7%. במסגרת החלפת האג"ח, הסדרה החדשה תישא ריבית נמוכה יותר - 6.8%. במספרים, מדובר בחסכון הוצאות מימון של כ-100 מיליון שקל עבור אפריקה, על פני העשור הקרוב.

 

בשיחה עם "כלכליסט" הסביר אברהם נובוגרצקי, מנכ"ל אפריקה ישראל, כי "זה פחות או יותר מה שצפינו. לא חשבנו שנקבל היענות מלאה להצעה. אנחנו חושבים שהמהלך חשוב וטוב לנו". עוד לדבריו, "אנו רואים בהיענות למהלך זה הבעת אמון בדרך אותה מתווה הנהלת אפריקה ישראל, הפועלת ללא הרף לחיזוק וביסוס איתנותה הפיננסית של החברה. אפריקה ישראל תמשיך לפעול בכל השווקים בהן היא פועלת, מתוך מגמה להשביח את ערך נכסי החברה לטובת כלל בעלי החוב ובעלי המניות".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x