שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

אי.די.בי פתוח: בלווטניק ויתר על האופציה לרכישת יתרת האחזקות בכת"ש

בנוסף, בעלת השליטה בכלל תעשיות, אקסס של בלווטניק תרכז את תחום מדעי החיים בכלל ביוטכנולוגיה

גיא בן סימון 09:3201.01.13

אי.די.בי פתוח הודיעה היום כי זכותה של חברת אקסס, שבשליטת לן בלווטניק, להורות לה למכור לצד שלישי את יתרת האחזקותיה בכלל תעשיות (כת"ש) - פקעה מבלי שמומשה. בכך אי.די.בי פתוח נותרת עם אחזקה של 10.5% בכלל תעשיות במקום עם מזומן בשווי של כ-200 מיליון שקל.

 

בתחילת יולי השלימו נציגיו של לן בלווטניק ונציגי אי.די.בי את חתימת עסקת רכישת השליטה (50%) בכלל תעשיות תמורת 1.27 מיליארד שקל. העסקה שיקפה לכלל תעשיות שווי של 2.55 מיליארד שקל, והשלמתה התאפשרה לאחר עמידה בתנאים המתלים, האישורים הרגולטוריים והמימון הנדרש. עם השלמת העסקה קיבלה אי.די.בי פתוח 761 מיליון שקל.

 

נוחי דנקנר ולן בלווטניק נוחי דנקנר ולן בלווטניק צילום: עמית שעל

 

בנפרד, כלל ביוטכנולוגיה, מקבוצת כלל תעשיות שבשליטת לן בלווטניק, דיווחה היום על משא ומתן עם בעלת השליטה אקסס (Access) של בלווטניק לרכישת שלוש חברות פורטפוליו של החברה האמריקאית בתחום מדעי החיים תמורת 7.5 מיליון שקל. מדובר בשלוש חברות של אקסס שבשלב פיתוח תרופה.

מה דעתך על מניית כלל ביוטכנו:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

בכוונתה של אקסס לרכז את הפעילות העסקית שלה בתחום מדעי החיים תחת ניהולה של כלל ביוטכנולוגיה. מהלך זה מבטא את שאיפתה של כלל ביוטכנולוגיה להיכנס לעסקים בארה"ב. בשלב זה אין ודאות להבשלת המו"מ לכדי הסכם מחייב.

 

אתמול פנתה כלל ביוטכנולוגיה לדירקטוריון החברות בנות ביוקנסל ודי פארם, לנהל משא ומתן במטרה למחוק את החברות מהמסחר בתל אביב במסגרת מיזוג משולש הופכי. לצורך המיזוג תוקם חברה ייעודית חדשה בבעלות מלאה של כת"ב, אליה תמוזגנה החברות.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x