שימו לב, אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר. קראו עוד הבנתי
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

הראל התחייבה להשקיע 25 מיליון שקל באספן גרופ

ההשקעה תבוצע באמצעות הרחבת סדרה ד', בדיסקונאט של 1.5% על מחיר השוק

לירוי פרי 07:4401.01.13

השוק הקונצרני ממשיך להתעורר והגופים המוסדיים עטים על ההזדמנויות. אחת הדוגמאות באה אתמול מכיוונה של חברת הנדל"ן המניב אספן גרופ, שפועלת בישראל ובאירופה תחת ניהולו של אילן גיפמן. רק לפני שבועיים השלימה החברה גיוס אג"ח מוצלח של כ־100 מיליון שקל, ועתה היא מנהלת מגעים לגיוס של 25 מיליון שקל נוספים בהקצאה פרטית.

 

ל"כלכליסט" נודע כי מי שמעוניינת להשקיע באספן גרופ היא הראל ביטוח, שנתנה לחברה התחייבות להשקיע את הסכום. ההשקעה תבוצע באמצעות הרחבת סדרת אג"ח ד', בדיסקאונט של 1.5% על מחיר השוק. הסדרה עומדת לפירעון סופי ב־2016 (מח"מ של 2.2 שנים), אינה מובטחת בשעבוד כלשהו והיא נסחרת בתשואה לפדיון של 6.3%.

 

מאחר שמדובר בהרחבת סדרה קיימת, הרי שהראל רשאית לבצע את ההשקעה תוך שהיא עוקפת את תקנות ועדת חודק, שקבעה סטנדרטים חדשים להעמדת אשראי מוסדי עבור חברות לא ממשלתיות. השלמת הגיוס צפויה להיעשות בתוך שלושה שבועות, לאחר שיתקבל אישור חברת הדירוג.

 

אילן גיפמן, מנכ"ל אספן גרופ אילן גיפמן, מנכ"ל אספן גרופ

 

את הגיוס לפני כשבועיים ביצעה אספן באמצעות סדרת אג"ח חדשה ה' (הכפופה לתקנות חודק), שדורגה בדירוג A3 באופק על ידי מידרוג. האג"ח צמודות למדד וייפרעו בשנים 2016–2019 (מח"מ של 4.7 שנים). הריבית שנקבעה במכרז נסגרה על 6.5%.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x