$
בורסת ת"א

אפי פיתוח במו"מ לרכישת השליטה בנכס במוסקבה תמורת 230 מיליון דולר

עסקה זו מצטרפת למגעים של החברה למכירת FOUR WINDS תמורת 104 מיליון דולר, וכן על רקע מכירת מקומות חנייה באפי מול סיטי לבנק ברוסיה ב-54.5 מיליון דולר

גיא בן סימון 09:5330.12.12

אפי פיתוח, זרוע הנדל"ן של אפריקה ישראל ברוסיה, הודיעה היום (א') על משא ומתן לרכישת חלקו של השותף שלה בזכויות בחברה זרה בסך מוערך של 200-230 מיליון דולר. מדובר בחברה לה אחזקה בפרויקט נדל"ן במוסקבה.

אפי פיתוח מסרה כי המשא ומתן נמצא בשלבים מתקדמים אך אין ודאות בכך שתושלם העסקה. פרסום ההודעה בא למשנה זהירות על רקע הצעת רכש (חליפין) שהציעה החברה האם אפריקה ישראל למחזיקי האג"ח.

 

רק לפני כשבועיים אפי פיתוח הודיעה על מגעים למכירת נכס נדל"ן להשקעה במוסקבה תמורת 104 מיליון דולר במזומן. לפי הודעתה רוב סכום העסקה מהווה תזרים חופשי בידי אפי פיתוח. ל"כלכליסט" נודע כי מדובר בפרוייקט המשרדים FOUR WINDS (ארבע רוחות). מאפריקה ישראל סירבו להתייחס.

 

לב לבייב לב לבייב צילום: ארטיום דגל

 

את הרבעון השלישי של השנה החברה רשמה הפסד כואב של 36 מיליון דולר (140 מיליון שקל), לעומת רווח נקי של 118 מיליון דולר ברבעון הקודם. וזאת עוד לאחר שזכתה להכנסות מימון והחזרי מס בסך כ-20 מיליון דולר ברבעון. בעל השליטה לב לבייב,משמש כעת כיו"ר פעיל של החברה על מנת להוביל שיתופי פעולה אסטרטגיים, כמו גם משאים ומתנים שמנהלת אפי פיתוח אל מול הרשויות ברוסיה.

 

לפי קצת יותר מחודש הודיעה אפי פיתוח על מכירת מקומות חנייה ב"אפי מול סיטי" לבנק ברוסיה ב-54.5 מיליון דולר. הבנק הרוסי VTB רכש מהחברה הבת - אפי פיתוח - מקומות חניה בחניון התת קרקעי של קניון "אפי-מול סיטי", שהוא מתחם של 2,700 מקומות חניה מפוצל ל-3 קומות תת קרקעיות

בטל שלח
    לכל התגובות
    x