$
בורסת ת"א

בנק דיסקונט לקח למימן את גדות מיכליות

בית המשפט נענה לבקשת הבנק והחליט על אכיפת השעבוד על מניות אמפל בחברה־הבת שלה. דיסקונט מתכוון לגבש מתווה למכירת המניות

יצחק דנון 09:0926.12.12

בית המשפט המחוזי בתל אביב נענה לבקשת בנק דיסקונט והוציא אתמול צו המורה על אכיפת השעבוד הקבוע של הבנק על מניות חברת האחזקות אמפל בחברה־הבת, גדות מיכליות (100%).

זאת לאחר שבא כוח אמפל, שבשליטת יוסי מימן, לא הביע בדיון התנגדות לבקשת הבנק. השופטת ורדה אלשיך מינתה את עורכי הדין דרור ויגדור וגיל אורן ממשרד יגאל ארנון ושות' לתפקיד כונסי הנכסים על המניות, וקבעה כי סמכויותיהם יהיו בהתאם לאיגרת החוב שבמסגרתה רשמה אמפל את השעבוד הקבוע על המניות.

 

בא כוח אמפל טען כי לחברה היתה תקווה, רצון ומחשבה למכור את מניות גדות במחיר אופטימלי, אך הבנק החליט שהליך הכינוס הנו המסלול האופטימלי ועל כן אין לחברה התנגדות לבקשתו. בא כוח בנק דיסקונט ציין כי בכוונת הבנק לגבש מתווה למכירת המניות.

 

בקשת בנק דיסקונט לאכיפת השעבוד הוגשה לפני כחודש, ונכתב בה כי הבנק נעתר לבקשת אמפל והעמיד לה אשראי בהיקף של 326.2 מיליון שקל לצורך רכישת מניות חברת גדות. זאת בנוסף להלוואת On Call של 1.95 מיליון שקל וחשיפה לעסקאות הגנה ביותר מ־7 מיליון שקל. לטענת הבנק, נכון למועד הגשת הבקשה עומדות כל התחייבויות אמפל כלפיו על יותר מ־244 מיליון שקל.

 

יוסי מימן. דיסקונט טוען כי מצבה של אמפל פוגע בערך גדות יוסי מימן. דיסקונט טוען כי מצבה של אמפל פוגע בערך גדות צילום: אוראל כהן

 

לפי דיסקונט, להבטחת פירעון חובה של אמפל היא חתמה על שטר משכון שבמסגרתו שעבדה בשעבוד קבוע מדרגה ראשונה את מניות גדות. הבנק ציין כי יכל להעמיד את חובה של אמפל לפירעון מיידי כבר בסוף אוגוסט 2012, ולמרות ההתראה שניתנה לחברה לא רק שלא חל שיפור במצבה וביכולתה לעמוד בהתחייבויותיה, אלא שהמצב רק הלך והורע מאז. מצבה של אמפל והעובדה שאין אינדיקציה לשיפור נראה לעין, לטענת בנק דיסקונט, מביאים לפגיעה בערך המניות בגדות או עלולים להביא לכך, ולפיכך יש לאפשר לבנק לכנוס את המניות ולממשן.

 

שבוע לאחר שדיסקונט הגיש בקשה למינוי כונס נכסים קבוע, הבנק פנה בבקשה דחופה למנות כונס נכסים זמני לגדות בטענה כי החברה נתקלת לאחרונה בקשיים שונים המעיבים על פעילותה ומצבה, וכן נוכח כניסתה של אמפל אמריקן, המחזיקה באמפל, להליך של צ'פטר 11 בארה"ב.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x