$
שווקי חו"ל

השיחות על התקציב בארה"ב תקועות: ביינר: "אמשיך לעבוד עם אובמה"

הלילה יצביע בית הנבחרים על הצעת החוק של ביינר להעלאת מס רק לאלו שמרוויחים יותר ממיליון דולר בשנה; הצעתו של אובמה היא להעלאת מס למשפחות שמרוויחות יותר מ-400 אלף דולר לשנה

מעין מנלה 20:5820.12.12
יו"ר בית הנבחרים האמריקאי ג'ון ביינר דרש הערב (ה') כי הסנאט יצביע על הצעת הרפובליקנים להאריך את תוקף ההקלות במס עבור רוב האמריקאים זמן קצר לאחר שמנהיג הרוב בסנאט, הארי ריד אמר כי "זוהי אפילו לא נקודת התחלה" במו"מ.

 

בית הנבחרים צפוי להצביע הלילה על הצעת החוק שהציע ביינר לגבי המס וקיצוצים תקציביים קושרים שנועדו להחליף את הקיצוצים בתקציב הביטחון (הקונגרס האמריקאי מורכב מבית הנבחרים והסנאט). נשיא ארה"ב ברק אובמה אמר כי יטיל וטו על הצעת החוק וביינר אמר כי ימשיך לעבוד עם אובמה על מנת להימנע מה"צוק הפיסקאלי".

 

ארה"ב צפויה לפגוש בעוד 11 את בעיית ה"צוק הפיסקאלי" – סידרה של קיצוצים תקציביים והעלאות מס בהיקף של 607 מיליארד דולר אשר ייכנסו לתוקף באופן אוטומטי בשנה הבא אלמלא תושג הסכמה על התקציב בין הרפובליקנים לדמוקרטים.

 

נשיא ארה"ב ברק אובמה ויו"ר בית הנבחרים ג'ון ביינר נשיא ארה"ב ברק אובמה ויו"ר בית הנבחרים ג'ון ביינר צילום: איי פי

 

ביינר אמר כי הנשיא אובמה "אינו מוכן לעמוד בפני המפלגה שלו" על הנושאים שאותם הוא מנסה לפתור. הוא הוסיף כי הצעת החוק שלו "Plan B" תימנע את העלאת המס ל-99.81% מהאמריקאים. ביינר חזר על עמדתו כי הצעתו של אובמה אינה מאוזנת מבחינת היחס בין קיצוצים תקציביים להעלאות מסים, והוסיף כי אובמה והמפלגה הדמוקרטית יהיו אחראיים "להעלאת המס הגדולה ביותר בהיסטוריה של אמריקה" אם לא יפעלו לגבי ההוצאות הפדרליות. "אני לא חושב שהבית הלבן פועל מספיק ברצינות לגבי בעיית ההוצאות הגדולה שעומדת בפני המדינה שלנו", אמר ביינר לעיתונאים הערב.

 

התוכנית החלופית "Plan B" שהציע ביינר קוראת להעלאת מס רק למשפחות שמרוויחות יותר ממיליון דולר בשנה בעוד שאובמה הציע להעלות מסים למרוויחי משכורות של יותר מ-400 אלף דולר בשנה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x