$
בורסת ת"א

מידרוג: גם לאחר עסקת סבן, בפני סקיילקס עומדים אתגרים משמעותיים

עם זאת במידרוג טוענים כי ללא עסקת סבן ההפסדים של סקיילקס יהיו גבוהים יותר, מה שצפוי להשפיע לשלילה על דירוג האג"ח של סקיילקס

יניב רחימי 16:3219.12.12
מידרוג משנה את דירוג אגרות החוב של סקיילקס מ-CCC3 למתווה דירוג דיפרנציאלי שבין B2 ל-CCC3. השינוי בדירוג אגרות החוב של סקיילקס מבוסס על תרחיש הבסיס של מידרוג המניח סבירות גבוהה להתקיימות עסקת סבן.

מה דעתך על מניית סאני תקשורת:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה

 

במידרוג מציינים שבתסריט שבו לא מתקיימת עסקת סבן, ההסתברות לכשל פירעון וההפסדים הנלווים לכך יהיו גבוהים יותר בכל אחת מהסדרות. לפיכך, במידה וזו לא תצא לפועל, צפויה השפעה שלילית על דירוג סדרות האג"ח של סקיילקס.

 

לנוכח העובדה שהסדרות השונות אינן הומוגניות מבחינת לוח הסילוקין והעובדה שחלקן מובטחות בשעבוד על מניות פרטנר וחלקן לא, ניתן דירוג דיפרנציאלי המבטא את ההשפעות ההבדלים בין הסדרות על רמת הסיכון שלהן.

 

אילן בן-דב חיים סבן אילן בן-דב חיים סבן צילום: צביקה טישלר

 

הסדרות א'-ג' זכו לדירוג B2, סדרות ד' ו-ו' עלו לרמה של B3 ולעומת זאת, דירוגן של סדרות ז'-ט' ו-1, שאינן מובטחות בשעבודים, לא השתנה.

 

לפי ההערכות של מידרוג, גם במתווה הנוכחי, לסקיילקס יוסיפו להיות אתגרים מימוניים משמעותיים בדמות נזילות חלשה מאוד ותלות גבוהה במחיר מניית פרטנר, לצורך המשך שירות החוב, בין היתר לאור הערכת מידרוג את אי הוודאות הגבוהה לגבי המשך האחזקה של סקיילקס בזיכיון סמסונג , לנוכח החשש מאיבוד השליטה של אילן בן דב בסאני.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x