$
המלצות ואזהרות

מגדל, ממצטייני 2012 ממליץ: פוקס, שטראוס והאג"ח של דורי

פרויקט המניות והאג"ח הממולצות ל-2013 של "כלכליסט" יוצא לדרך. מי יהיו המניות של השנה הבאה, אילו אג"חים כדאי לרכוש, איך לחלק את תיק ההשקעות ומה יעשה הדולר; בכל יום יציג בית השקעות אחר 5 מניות ו-5 אג"ח מומלצים

שי סלינס 13:3817.12.12

שנה לא רעה עברה על המשקיעים בבורסה של תל אביב - במיוחד אם משווים את התשואות בשוק ההון הישראלי לאלו שנרשמו ב-2011. מדד ת"א עלה ב-15% מתחילת 2012, לעומת צלילה של 18% ב-2011. את הקטר הובילו בעלייה מניות הבנקים שרשמו תשואה ממוצעת של יותר מ-20% מאז ינואר, לעומת ירידה חדה של 34% ב-2011. גם באג"ח היתה שנה נהדרת כשמדדי התל בונד רשמו תשואה שנתית של יותר מ-8%.

 

המניות והאג"ח המומלצות ל-2013:

איילון

תמיר פישמן

כלל פיננסים

דש ברוקראז'

הלמן אלדובי

 

הבורסה הישראלית מצטיינת בעיקר לאור השוואה לשווקים בעולם. לשם השוואה מדד הדאו ג'ונס רשם תשואה של קצת מעל 7% מתחילת השנה, נאסד"ק טיפס ב-14% ו-S&P 500 הוסיף לערכו 12%. הפוטסי בלונדון עלה בכ-5% וקאק בצרפת טיפס ב-15%.

 

על רקע התנאים המאתגרים הצפויים לכלכלה הישראלית ב-2013, ובצל ההאטה בצמיחה העולמית והמשבר העמוק בגוש היורו, "כלכליסט" ביקש מבתי ההשקעות המובילים בישראל את ההמלצות הטובות ביותר לשנה הקרובה: המניות המומלצות ואיגרות החוב שכדאי שיהיו בתיק ב-2013. מהיום ועד סוף השנה יציגו כאן בתי ההשקעות המובילים בישראל את 5 המניות הטובות ביותר שלהם לשנה הקרובה, 5 אגרות החוב שינצחו את השוק, הרכב התיק המומלץ ובונוס מיוחד - פינת הימורים לשנה הבאה.

 

את הפרויקט בחרנו להתחיל עם מגדל שוקי הון - אחד מבתי ההשקעות המצטיינים של השנה שעברה - "תחזיות 2012". מגדל המליצו לפני שנה על המניות גזית גלוב (עלתה ב-34% מתחילת השנה), דמרי (18%) וספקטרוניקס (23%), אולם מנגד המליצו במגדל על כלל ביוטכנולוגיה שירדה ב-40% ועל מישורים (תשואה שלילית של 7%). כמו כן במגדל הימרו נכון על שער היורו, הדולר ובתשואה שהשיג מדד ת"א 25 ב-2012. 

 

5 המניות מומלצות

ממליץ: מצביא רענן, מנהל השקעות קרנות מנייתיות במגדל שוקי הון.

 

שיכון ובינוי – לא רק בגלל הנדל"ן בארץ

שיכון ובינוי ממשיכה לבנות פרוייקטים למגורים בישראל בעודה היא מנצלת את היתרון הגדול ביותר שלה מאגר הקרקעות הפרטיות הגדול בישראל, אך מנוע הצמיחה העיקרי של החברה צפוי להמשיך ולהגיע מכיוון פרוייקטי התשתיות בו החברה בחו"ל ממשיכה על להתבסס על המוניטין החזק של סולל בונה חוץ ולהרחיב את הפעילות למדינות חדשות.

 

סולל בונה ישראל תמשיך להתמווד על פרוייקטים גדולים המשך כביש 6, מכרזים של מע"צ בתחום הסולרי פרויקט אשלים וצאלים, פרויקט האגירה השאובה בגלבוע. כאשר החברה ממישכה להציף ערך לבעלי המניות הן על ידי הצפות ערך: מכירת חלקה בכיש 6, מכירת קניון ערי ימים ועוד תוך כדי חלקות דיבדנד בשיעור חד סיפרתי גבוהה.

 

עופרה שטראוס עופרה שטראוס צילום: בלומברג

 

שטראוס – בגלל המים

שטראוס שקיבלה החלטה לפני מספר שנים לצאת לחו"ל ממשיכה להתבסס על הפעילות בישראל (תוך כדי שמירה על רווחיות נאה) ובמקביל בוחרת להמשיך להתרחב בחו"ל כך שמרבית מכירות החברה הינם מחוץ לישראל ובמהלך 2013 אנו צפוים לראות את המשך המגמה. צמחית פעילות הטרי (סברה) מעבר לגבלות ארה"ב לכיוון קנדה ומקסיקו אך בעיקר לאחר כשנה וחצי של השקעות גידול משמעותי בפעילות המים בסין ובשתיף הפעולה עם וירגין באנגליה.

 

אינטק פארמה – כי האקורדיון מנגן

החברה עוסקת בהשבחת תרופות קיימות בהתבסס על טכנולוגיה מוגנת פטנט, מערכת נשא לתרופות העשויה ממרכיבים כימיים והמקופלת כמו אקורדיון לתוך קפסולה סטנדרטית המשמשת במתן תרופות (להלן: "גלולת האקורדיון"). המאריכה את משך הספיגה של תרופות אלה, על ידי השהייתן בקיבה לפרקי זמן ארוכים. שיפור התרופות יכול להתבטא בהגברת היעילות ובהקטנה משמעותית של תופעות הלוואי הנגרמות מהשימוש בתרופות, הפחתה משמעותית של מספר הפעמים שהחולה צריך ליטול את התרופה במהלך היממה ועוד.

 

החברה הודיעה לאחרונה על סיום מוצלח של ניסוי עם חברה רב לאומית בה החברה "השתילה" את האקורדיון בתרופה אשר מוכרת היום בחצי מילארד שקל וצפויה להימכר במונחי מקור בשנת 2016 במילארד וחצי דולר. החברה תהנה מתמלוגים ממכירות התרופה וכן מתגמול חד פעמי גבוה. במהלך 2013 נמשיך לראות התקדמות קלינית בתרופות להן החברה משלבת את האקורדיון וכן המשכי שיתופי פעולה עם חברות תרופות בינלאומיות נוספות. המשך ההצלחות אף יכול להוביל להנפקה בנאסד"ק.

 

הראל - בגלל שוק ההון

בענף המתבסס על שוק ההון הראל הינה חברת הביטוח המייצרת את התשואה הגבוהה ביותר בענף וצפויה להמשיך ולהוביל גם בשנת 2013 כאשר בשנת 2012 החברה הצליחה להשיג את התשואה ללא גבייתדמי ניהול משתנים אשר החברה צפויה לחזור ולגבות במהלך שנה הבאה. תחום הבריאות בו החברה צומחת ומובילה במקביל ימשיך להיות מנוע צמיחה משמעותי ומרות השינויים הרגולטרים הצפויים לאלו המעריכים כי שנת 2013 היא שנה בה שוק המניות יבלוט לחיוב הראל היא אחת הבחירות המובילות.

 

פוקס – על כנפי הנשר

פוקס חזרה לבייסיק. החברה ביצעה תהליכי התייעלות הן מבחינה שיווקית והן מבחינה תפעולית כך שהחברה מצליחה להתמודד היטב בזירה המקומית כאשר המהלך המוצלח של החדרת אמריקן איגל ימשיך לתרום לתוצאות החברה בתמיכת פוקס הום ורשת ללין המצליחה להציג שיעורי ריווחיות גבוהים. 2013 צפויה להיות השנה בה מאמצי החדרת המותג אמריקן איגל צפויה להמשיך לשאת פרי וחברה אף יכולה לחזור ומדד ת"א 100.

 

פוקס פוקס צילום: גיא כושי ויריב פיין

 

5 האג"ח מומלצות

ממליץ: רונן קפלוטו, מנהל השקעות קרנות אג"ח במגדל שוקי הון

 

טאואר אג"ח ו '- בזכות הצמיחה והניהול

תשואה לפדיון 11.2% צמוד דולר. מח"מ 3 שנים

חברת טאואר עוסקת בייצור מעגלים משולבים מוליכים למחצה על גבי פרוסות סיליקון. בין לקוחותיה יצרניות מחשבים אישיים, ציוד תקשורת, ציוד צילום מקצועי, ציוד רפואי, ענף הרכב ועוד. במהלך 2012 גייסה החברה אג"ח בהיקף של 105 מיליון דולר ולאחרונה חתמה על מספר חוזי ייצור מהותיים שהמשמעותי בהם הינו מול חברת וישיי (VISHAY).

 

בשנים האחרונות מובילה ההנהלה תהליך הבראה עמוק ויעיל, החל מהסדר החוב שהקל משמעותית על יציבות החברה, דרך התייעלות תפעולית, חתימת שיתופי פעולה רבים ומשמעותיים עם חברות מובילות ועד לרכישת המפעל ביפן שמסתמן כציון דרך משמעותי לחברה, שבשנה האחרונה אף הציבה לעצמה החברה יעד מכירות שנתי של מיליארד דולר עד שנת 2015.

 

עובדי ביטוח ישיר עובדי ביטוח ישיר

 

ביטוח ישיר אג"ח י'- בזכות הביטחונות

תשואה לפדיון 5% צמוד מדד. מח"מ 4.5 שנים

הקבוצה פועלת באמצעות חברות מוחזקות בתחומי הביטוח, הפיננסים והנדל"ן המניב. ביטוח ישיר נשלטת ע"י חברת "צור שמיר" שבשליטת משפחת שניידמן. לטובת מחזיקי האג"ח נרשם שעבוד ראשון של מניות השליטה בחברה הבת אדגר. כמו כן, מכילה הסדרה מספר התניות פיננסיות אפקטיביות הכוללות מגבלה על הונה העצמי של החברה.

במהלך 2012 מכרה החברה 17% ממניות חברת הביטוח, תמורת 120 מיליון שקל המשקף לה שווי של 740 מיליון שקל ושיפרהמשמעותית את רמת הנזילות בקבוצה.

 

מישורים אג"ח י"ב – בזכות ההנהלה

תשואה לפדיון 7.35% שקלי. מח"מ 1.9 שנים

החברה עוסקת בייזום, פיתוח והפעלה של נדל"ן, בישראל בארה"ב ובעיקר בקנדה. אחד הנכסים העיקריים בחברה הינה חברת "סקייליין" המחזיקה בפורטפוליו נכסים בהיקף של  250 מיליון דולר קנדי, אותה מתכננת החברה להנפיק בבורסה בקנדה בטווח הזמן הקרוב - מהלך שצפוי להציף לחברה ערך רב ותזרים מזומנים נקי משמעותי. בנוסף קיימת לאג"ח אופציה להמרה למניות החברה.

 

דורי קבוצה אג"ח ו' - בזכות בעלי השליטה

תשואה לפדיון 4.1% צמוד מדד. מח"מ 3.3 שנים

החברה הינה חברת השקעות הפועלת בתחום הנדל"ן והאנרגיה, בין השאר דרך חברת דורי בניה, הפועלת בתחום הקבלנות וחברת "דוראד" (11.25% ממניות הפרויקט) המקימה את תחנת הכח המונעת גז בחופי אשקלון. החברה נשלטת ע"י חברת "גזית גלוב", ומדורגת A3 עם אופק חיובי ע"י חברת "מידרוג". ההון העצמי לסוף הרבעון השלישי הינו 253 מיליון שקל ולאחרונה השלימה החברה בהצלחה הנפקת זכויות והרחבת סדרת האג"ח.

 

שלמה אייזנברג, יושב ראש מועצת המנהלים של ישרס שלמה אייזנברג, יושב ראש מועצת המנהלים של ישרס צילום: גרמי פלדמן

 

ישרס אג"ח ז' - בזכות הנתונים הפיננסים

תשואה לפדיון 5.4% שקלי ריבית משתנה. מח"מ 1.4 שנים

החברה פועלת בתחום הנדל"ן בעיקר בישראל. מחזיקה במספר פרויקטים למגורים ונכסים מניבים שונים. מחזיקה ב-85% מחברת הנדל"ן הציבורית "עוגן". לחברה נכסי נדל"ן לא משועבדים בשווי של כ-500 מיליון שקל, הון עצמי של 942 מיליון שקל (נכון לרבעון השלישי). יתרת המזומנים הינה כ-106 מיליון שקל, בעוד שהאג"ח מדורגת A3 עם אופק יציב, ע"י חברת "מידרוג".

 

תיק ההשקעות המומלץ

מבחינת פיזור תיק ההשקעות, במגדל ממליצים על מניות ת"א במשקל של 8%, מניות חו"ל - 12%, ממשלתי שקלי - 30%, ממשלתי צמוד - 20%, קונצרני צמוד - 25% וקונצרני שקלי - 5%. מגדל העדיפו לא להשתתף בהימורים על שער הדולר, היורו, והמדדים בסוף 2013. 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x