$
בורסת ת"א

מלחמת כהן בכהן - יוני קופרמן יחוייב בצינון של 9 חודשים ממגדל

יונל כהן מעכב את הרכש הראשוני והמשמעותי של איזי כהן - יוני קופרמן שמונה למשנה למנכ"ל ולראש חטיבת החיסכון ארוך הטווח של כלל ביטוח. קופרמן מכהן כיום כמנכ"ל סוכנות הביטוח מבטח סימון, שבבעלות מגדל

רחלי בינדמן 12:5110.12.12

תקלה ראשונה לאיזי כהן בבניית הכוורת החדשה בכלל. ל"כלכליסט" נודע כי יוני קופרמן - הרכש הראשון והמשמעותי של החברה מחברת מגדל, לא יוכל להיכנס בשל זה לתפקידו ובטרם ימלאו 9 חודשי צינון בהתאם לחוזהו במגדל.

 

מנכ"ל כלל ביטוח מינה באחרונה את יוני קופרמן למשנה למנכ"ל ולראש חטיבת החיסכון ארוך הטווח של כלל ביטוח. קופרמן מכהן כיום כמנכ"ל סוכנות הביטוח הגדולה בישראל מבטח סימון שבבעלות מגדל.

 

קופרמן אף נכלל במסגרת תכנית האופציות של כלל והוכרז אתמול באופן רשמי כמשנה של איזי כהן. אלא שכעת, כך נודע ל"כלכליסט" דורש מנכ"ל מגדל, יונל כהן, לאכוף את סעיף הצינון הקבוע בהסכם של קופרמן האוסר עליו לעבוד בגוף מתחרה במשך 9 חודשים.

 

יונל כהן יונל כהן צילום: נמרוד גליקמן
 

לא ברור אם איזי כהן עודכן במיגבלה זו בזמן ובמידה ולא - אם היה מסכים לקבל אותו עם תקופת צינון כה ארוכה. במגדל אישרו את הפרטים ובתגובה ל"כלכליסט" רמז דובר מגדל כי החברה תעמוד על שלה ולא תאפשר את כניסתו המיידית של קופרמן לתפקיד.

 

"מגדל מכבדת את התחיבויותיה ומצפה שגם המתחיבים כלפיה ינהגו באותו אופן. חשוב לציין שזהו עניין עקרוני ולא אישי". הגיב הדובר.

 

מעברו של קופרמן נתפס כ"סכין בגב" ליונל כהן, מנכ"ל מגדל, שגיבה אותו בשנים האחרונות בתפקידו כמנכ"ל מבטח סימון. גם כשמנהלים בכירים עזבו את מבטח סימון על רקע חיכוכים מול קופרמן, העניק לו כהן גב, והמעבר הדהים את כהן ואת המנהלים האחרים במגדל.

 

קופרמן עבר לכלל במקומו של המשנה למנכ"ל הוותיק רמי דיין. קופרמן שימש עד לפני כשנתיים מנכ"ל סוכנות הביטוח תמורה שבבעלות כלל ועזב את הסוכנות על רקע מחלוקת עם דיין שהיה ממונה עליו.

 

בעבר התרחש סיפור דומה כאשר גיא עולמי שניהל את סוכנות הביטוח שקל שבבעלות קבוצת הביטוח הפניקס מונה לתפקיד מנכ"ל סוכנות הביטוח המתחרה של כלל ביטוח תמורה בעת שכלל נוהלה על ידי שי טלמון.

 

אייל לפידות, מנכ"ל הפניקס, שכעס מאד על המחטף שביצעה חברת הביטוח המתחרה דרש לאכוף את סעיף הצינון שהיה קבוע בהסכם של עולמי, דבר שאף הוביל לדחיית אישור המינוי של עולמי לתפקידו החדש, ממנו פרש אגב לפני מספר חודשים. אלא שלבסוף, לאחר דיונים מול כלל ביטוח הגיעו לפידות וטלמון להסכמות שהכשירו את קיצור תקופת הצינון ומינויו של עולמי.

 

הכוונה של יונל כהן לאכוף את סעיף הצינון על קופרמן מעידה על חוסר שביעות רצונו ממהלך של איזי כהן, מי שהיה שנים ארוכות המנטור שלו וחבר קרוב. איזי כהן לקח ממגדל חמישה בכירים בפרק זמן מאד קצר ומינה אותם להנהלה החדשה שהרכיב. מלבד קופרמן גייס איזי כהן ממגדל את עילית כספי, צ'יקו זכריה, אבי רוזנבאום, ושי ריקלין.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x