$
שוקי חו"ל

מדד Euro stoxx 600 טיפס ב-2% במהלך חודש נובמבר

הקאק ירד היום ב-0.3%, דאקס ופוטסי ננעלו סמוך לרמות הפתיחה; ברקע: העלייה בנתוני האבטלה בגוש היורו

סוכנויות הידיעות 21:3430.11.12

בורסות אירופה חתמו את המסחר הערב (ו') ביציבות, זה שבוע שני ברציפות, ובכך הן משלימות עלייה חודשית של 2% במדד המניות הפאן אירופאי Euro stoxx 600. המדד טיפס ב-2% במהלך חודש נובמבר וחתם את המסחר היום ברמה של 275.78 נקודות. בשבוע החולף עלה המדד ב-0.9%. מדובר בחודש השישי ברציפות

בו ננעל המדד בעליות שערים, וברצף העליות החודשי הארוך ביותר מאז 2006. מנקודת השפל השנתית בה נגע המדד ב-4 ביוני השנה ועד היום, הוא טיפס ב-18%.

 

מדד הדאקס הגרמני חתם את המסחר בעליה של 0.06% מדד הפוטסי הבריטי חתם את המסחר ביציבות. מדד הקאק הצרפתי ירד ב-0.3%.

 

המגמה החיובית באירופה לא הושפעה מנתוני האבטלה המאכזבים שפורסמו היום, מהם עולה כי שיעור האבטלה בגוש היורו עלה בחודש אוקטובר ב-0.1% ל-11.7%. בנוסף, פורסמו הבוקר תחזיות מקדימות למדד המחירים לצרכן, מהן עולה כי האינפלציה באירופה כפי הנראה תסתכם ב-2.2% בשנה שתסתיים בנובמבר, לעומת 2.5% בשנה שהסתיימה באוקטובר.

 

ברקע למסחר, בנובמבר נרשמה בארצות הברית רמתו הגבוהה ביותר של מדד אמון הציבור מזה ארבע שנים. המדד טיפס לרמה של 73.7 נקודות, שיא שלא נרשם מאז פברואר 2008. באירופה, הקלו שרי האוצר של האיחוד האירופאי את תנאי הסיוע ליוון. ההצעה האחרונה שהגיש האיחוד האירופאי ליוון נשארה בתוקף, למעט החלטה על הקלות נקודתיות בתנאי הלוואות החילוץ שמקבלת יוון מגוש היורו.

 

בתוך כך, אישר היום בית המחוקקים הגרמני העברת כספים נוספים ליוון במסגרת חבילת הסיוע. התשלום אושר ברוב של 473 חברי בית המחוקקים, לעומת 100 שהתנגדו לה.  

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x