$
שוקי חו"ל

הוקלו תנאי הסיוע ליוון, תקבל 34 מיליארד יורו עוד השנה

שרי האוצר של גוש היורו הסכימו להפחית את תשלומי הריבית על ההלוואות שנטלה יוון ולדחות את ההחזר בעשור

סוכנוית הידיעות 09:3627.11.12

אחרי 12 שעות של דיונים, שרי האוצר של האיחוד האירופי, נציגי קרן המטבע הבינ"ל והבנק המרכזי של אירופה - טרויקה - הצליחו להגיע ל"נוסחה" שתמנע מיוון להגיע למצב של חדלות פירעון.

 

שרי האוצר של גוש היורו הסכימו להפחית את תשלומי הריבית על ההלוואות שנטלה יוון ולדחות את ההחזר בעשור. כמו כן, הוסכם להעביר ליוון 43.7 מיליארד יורו בשלבים כאשר 34 מיליארד יורו יועברו ליוון במהלך דצמבר והיתרה תועבר בחלקים במהלך הרבעון הראשון של 2013 בהתאם להמשך ההתקדמות של המדינה בנוגע לרפורמות אשר עליה ליישם כתנאי הכרחי לקבלת הכספים הנותרים.

 

ההקלות עליהם הוחלט לפנות בוקר מטרתם לסייע ליוון להפחית את חובותיה מ-190% מהתמ"ג ב-2014 ל-124% מהתמ"ג ב-2020. מדובר ביעד של קרן המטבע הבינלאומית (IMF) כתנאי להמשך חבילת החילוץ.

 

משתתפי הוועידה הביעו את שביעות רצונם מהרפורמות הקשות שמיושמות ביוון ובשל כך הקלו על יוון בתנאי ההחזר של ההלוואות שהיא לקחה עד כה.

 

"אני שמח מאוד על התוצאה וההסכמות שהושגו לבסוף. אין ספק שזה יוריד את אי הוודאות ויחזק את הבטחון בגוש האירו בכלל וביוון בפרט", אמר מריו דראגי, נגיד ה-ECB.

"היה מאד קשה להגיע להסכמה", אמר ג'ין קלאוד ג'נקר, שר האוצר של לקסמבורג. "ההחלטה היום תביא את יוון חזרה על מסלול בר קיימא".

 

ההפגנות ביוון נגד צעדי הצנע הנוקשים ההפגנות ביוון נגד צעדי הצנע הנוקשים צילום: אי פי איי

 

בטל שלח
    לכל התגובות
    x