$
בורסת ת"א

מחזיקי האג"ח של אי.די.בי: "דנקנר ערער מהיסוד את יציבותו הפיננסית של הקונצרן"

עורכי הדין של מחזיקי האג"ח עונים לטענות אי.די.בי כי פסגות מצוי בניגוד עניינים ביושבו הן בנציגות אי.די.בי אחזקות והן באי.די.בי פתוח; אי.די.בי: "אין בכוונתנו להיגרר למתקפת השמצות פרועה, כוזבת וצינית"

רחלי בינדמן 12:3120.11.12
מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות שלחו הבוקר (ג') מכתב תשובה תקיף להאשמות שהעלו באי.די.בי על ניגוד עניינים לכאורה בקרב חלק מחברי הנציגות של מחזיקי האג"ח.

 

"המכתב ששלחתם הוא ניסיון בלתי ראוי לשבש את פעולת נציגות מחזיקי האג"ח ולהשתיק את קולו של בית השקעות שחינו סר, ככל הנראה, מעל בעל השליט" כתבו עורכי הדין של נאמן מחזיקי האג"ח, משרד עורכי הדין מיתר ליקוורניק לשם ברנדווין.

 

במכתב ששלחה הנהלת אי.די.בי לעורכי הדין של נציגות מחזיקי האג"ח בשבוע שעבר רמזה ההנהלה כי הנוכחות של בית ההשקעות פסגות הן בנציגות של מחזיקי האג"ח של אי.די.בי אחזקות והן בנציגות של חברת הבת אי.די.בי פתוח מעלה חשש לניגוד עניינים כאשר לכאורה פסגות פועלת באי.די.בי אחזקות לטובת האינטרס הגדול יותר שיש לה באי.די.בי פתוח.

 

נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי נוחי דנקנר, בעל השליטה באי.די.בי צילום: יונתן בלום

 

במכתב כותבים עורכי הדין נעם שרון ונדב ויסמן דברים קשים נגד בעל השליטה באי.די.בי נוחי דנקנר "בעשר שנות שליטתו בקונצרן, הצליח דנקנר לערער עד היסוד את יציבותן הפיננסית של חברות האחזקה השולטות בו ולפגוע קשות בזו של חברות נוספות בקונצרן, תוך שילוב של שאיבת דיבידנד אגרסיבית מאין כמוה, מינוף גדול במיוחד וגלגול הסיכון העסקי שלו לפתחם של נושי הקונצרן. על פועלו כמנהל וכבעל שליטה בקונצרן יש להוסיף גם גרירתו של הקונצרן להרפתקאות פיננסיות מסוכנות בחו"ל, עסקאות בעלי עניין בעייתיות וחסרות הגיון, השקעות כושלות במיזמי נדל"ן ראוותנים ועתירי סיכון בחו"ל ורכישה אומללה ותמוהה במיוחד של כלי תקשורת מדמם תוך בזבוז מאות מיליוני שקלים בהרפתקה שלפחות מקצת מנהלי הקונצרן מודים כי אין בה ולו שמץ של הגיון כלכלי".

 

עוד כותבים עורכי הדין "אחרי שהביא את החברות לעברי פי פחת, מרהיב דנקנר לפנות את נותני האשראי ששמו בו את מבטחם והפקידו בידו את ממונם, ובאמצעות יועצים ששכרם משולם מתוך הכספים שהעמידו לרשותו הנושים (הכוונה לעורכי הדין של דנקנר, עו"ד רם כספי ועו"ד אברמי וול – ר"ב), מטיח בהם טענות מטענות שונות בדבר ניגודי עניינים כביכול משל היו נושי הקונצרן המקור והסיבה למצבו האנוש"

 

עורכי הדין טוענים כי לא צריך לבוא למחזיקי האג"ח בטענה לניגוד עניינים אלא דווקא להנהלת אי.די.בי "רוב חברי דירקטוריון אי.די.בי אחזקות הם גם חברי דירקטוריון אי.די.בי פתוח. בראש שתי החברות עומד מנכ"ל אחד ויו"ר דירקטוריון אחד. חברי הדירקטוריונים הם דנקנר, בני משפחתו, ועושי דברו המובהקים. ניגוד העניינים המובהק עוד יותר הוא בין חברי דירקטוריון אי.די.בי אחזקות לבין בעלת השליטה בו, גנדן, ניגוד עניינים שבא לידי ביטוי מובהק באפס המעשה שנקט בו הדירקטוריון כאשר בעל השליטה בחר להזרים כספי משקיע לגנדן ולא לאי.די.בי אחזקות (הכוונה להשקעה שביצע לאחרונה בגנדן המיליוני אדוארדו אלשטיין – ר"ב), כאשר מנכ"ל אי.די.בי אחזקות ואי.די.בי פתוח לא רק שאינו מוחה, אלא מסייע לכריתת העסקה".

 

לסיכום, קוראים עורכי הדין לדנקנר "להודיע פומבית על פתיחתו של מו"מ מזורז ותכליתי לגיבושו של הסדר חוב, תוך השתתפות ותרומה משמעותיים מצידו של בעל השליטה, וזאת כדי לעצור את גלישתה הודאית והמיידית של אי.די.בי אחזקות להליכי חדלות פירעון"

 

האולטימאטום שהציבו מחזיקי האג"ח לאי.די.בי במכתב ששלחו בשבת שעברה לפיו אי.די.בי צריכה להעביר להם התחייבות בכתב כי לא תפרע את תשלום האג"ח הקרב בדצמבר בהיקף של 65 מיליון שקל מקופת החברה, תם בתחילת השבוע. בקרוב יכנסו נאמני מחזיקי האג"ח אסיפות מחזיקים בהם תתקיים הצבעה האם לפתוח בהליכים משפטיים כדי להשיג צו מניעה כנגד התשלום הקרב מתוך קופת המזומנים המידלדלת של אי.די.בי.

 

דובר אי.די.בי מסר כי "אנו תמהים על כך שבמקום לבחור בדרך של מענה רציני כלשהו לחשש המהותי לניגוד עניינים בפעולתה של פסגות בנציגות מחזיקי האג"ח, נבחרה דרך של מתקפת השמצות פרועה, כוזבת וצינית - דרך אשר אין בכוונתנו להיגרר אליה. אנו שבים ומתריעים על הצורך הדחוף לבחון באופן ענייני סוגיה חמורה זו של ניגוד העניינים של פסגות. הנהלת אי.די.בי תמשיך לפעול בעקביות ובשקיפות לחיזוק האיתנות הפיננסית של החברה, תוך המשך גיוסי הון וחתירה לשיפור והשבחת החברות התפעוליות של הקבוצה. בכוונת הנהלת החברה להמשיך ולפעול לטובת החברה, בעלי חוב ובעלי מניות של החברה תוך הידברות ושיתוף פעולה עם כל הגורמים הרלוונטיים".

בטל שלח
    לכל התגובות
    x