$
בורסת ת"א

אלקטרה צריכה : עלייה של 20% בהכנסות - בזכות איחוד הרשתות אייס ואוטו דיפו

החברה, המשווקת מותגי חשמל ומפעילה את הרשתות מחסני חשמל, שקם אלקטריק וסנסור, רושמת הכנסות של 711.8 מיליון שקל ורווח תפעולי של 34.5 מיליון שקל

גיל קליאן 14:2219.11.12
מה דעתך על מניית אלקטרה צריכה:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
קנייה חזקה קנייה המתן מכירה מכירה חזקה
הרשתות אייס ואוטו דיפו - שהיו משקולת פיננסית עבור גאון אחזקות ומשפחת זבידה ובסופו של דבר הגיעו להקפאת הליכים - מתגלות כנכס פיננסי תחת הניהול של אלקטרה מוצרי צריכה. בחינת דו"חות הרבעון השלישי של אלקטרה צריכה מגלה כי בזכות תוספת הפעילות של הרשתות החדשות רשמה החברה כולה שיפור בהכנסות וברווח התפעולי הרבעוני, שיפור שלא היה נרשם ללא איחוד הרשתות.

 

בסיכום הרבעון רושמת אלקטרה צריכה, המשווקת מגוון מותגי חשמל ומפעילה גם את הרשתות מחסני חשמל, שקם אלקטריק וסנסור, הכנסות של 711.8 מיליון שקל, עלייה של 20% לעומת הרבעון המקביל. ללא פעילות אייס ואוטו דיפו היתה רושמת אלקטרה צריכה ירידה של 5.8% בהכנסות, עקב היחלשות הצריכה והתחרות המתגברת בענף החשמל.

 

סניף של רשת אייס.  השיפור לא היה נרשם ללא איחוד הרשתות סניף של רשת אייס. השיפור לא היה נרשם ללא איחוד הרשתות צילום: שאול גולן

 

כך גם בשורת הרווח התפעולי – אלקטרה צריכה הציגה רווח תפעולי של 34.5 מיליון שקל ברבעון השלישי של השנה. כ-6 מיליון שקל מתוכו נתרמו על ידי אייס ואוטו דיפו. יחד עם הרשתות החדשות מציגה אלקטרה צריכה עלייה של 15.6% ברווח התפעולי. ללא תוצאות אייס ואוטו דיפו היא מציגה ירידה קלה בנתון זה. כך או כך, אלקטרה צריכה מציגה היחלשות ברווחיות התפעולית ל-4.8% ברבעון השלישי לעומת 5% ברבעון המקביל, גם כאשר היא מחוזקת בפעילות הרשתות החדשות.

 

הפסקת פעילות אלקטרה מחשבים קילקלה את השורה התחתונה של אלקטרה צריכה – שסיכמה את הרבעון השלישי עם רווח נקי של 15.9 מיליון שקל, לעומת 17.2 מיליון שקל ברבעון המקביל.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x