$
בורסת ת"א

קומטאץ' רוכשת את eleven הגרמנית ב-11 מיליון דולר

בהמשך לרכישה קומטאץ' העלתה את תחזית ההכנסות וכעת צופה שהכנסותיה בכל שנת 2012 יהיו בטווח של 23.7 עד 23.9 מיליון דולר; עם זאת, התחזית הראשונה של קומטאץ' לשנה הייתה להכנסות של 23.5 עד 24.4 מיליון דולר

ניר צליק 12:1219.11.12
קומטאץ', העוסקת באבטחת דואר אלקטרוני,רוכשת את eleven הגרמנית בתמורה ל-11 מיליון דולר. Eleven מספקת פתרונות אבטחה כשירות (SecaaS) מבוססי דוא"ל, ומחזיקה בנתח של יותר מ-36% מהשוק הגרמני לאבטחת דוא"ל. למעשה, במודל העסקי של eleven, פעולת האבטחה מבוצעת על השרתים של החברה, במיקור חוץ, כאשר בצורה הזו לקוחות לא נאלצים להוציא כספים על רכישת התוכנה והתקנתה על מחשביהם אלא משלמים סכום כסף חודשי. בנוסף לפתרונות אבטחה מנוהלים לדוא"ל וארכיונים, eleven מספקת גם פתרונות דוא"ל מתקדמים באתר הלקוח ושירותים ללקוחות נבחרים.

 

בסיס הלקוחות שלה כולל כמה מהארגונים הגדולים ביותר בגרמניה, בהם BMW, SAP, סימנס ודויטשה טלקום T-Online. רכישת eleven מאפשרת לקומטאץ' להאיץ את האספקה של פתרונות אבטחה במותג פרטי שנועדו במיוחד ליצרני ציוד מקורי (OEM) וספקי שירותים. בנוסף, הכיסוי הגלובלי של קומטאץ'צפוי להאיץ את המכירות ואת האימוץ של טכנולוגיית האבטחה המובילה שפיתחה eleven.

 

בשנים עשר החודשים שהסתיימו ב-31באוקטובר 2012 יצרה eleven הכנסות בקצב של כ-8 מיליון דולר והציגה רווח. בדומה לקומטאץ', eleven מפיקה את עיקר הכנסותיה מאספקת שירותים ללקוחות במודל המבוסס על מינויים חוזרים.

 

רכישת eleven נעשתה בשלושה מרכיבים: מזומנים, מניות ומרכיב מותנה המבוסס על הצלחתה של eleven כחלק מהישות הממוזגת. מחיר הרכישה בעת הסגירה כלל סכום מזומנים נטו של 9.2 מיליון דולר ומניות מוגבלות של קומטאץ' בשווי של כ-2.1 מיליון דולר. המרכיב התלוי של התמורה ישולם עד 2015 בהתאם להשגת יעדי הכנסות מסוימים המבוססים על ביצועים.

 

בהמשך לרכישת eleven שעליה הכריזה, קומטאץ' עידכנה את התחזית הכספית ומעלה את תחזית ההכנסות שלה. כעת צופה קומטאץ' שהכנסותיה בכל שנות 2012 יהיו בטווח של 23.7 עד 23.9 מיליון דולר. הרכישה תתרום תרומה צנועה לתוצאות הרבעון הרביעי של שנת הכספים השוטפת. עם זאת, יש לזכור כי התחזית הראשונה של קומטאץ' ל-2012 היתה להכנסות של 24.4-23.5 מיליון דולר, גבוהה מהתחזית הנוכחית, כאשר החברה הורידה את תחזיותיה לפני שבועיים וצפתה הכנסות של 23 מיליון דולר השנה.
בטל שלח
    לכל התגובות
    x