$
בורסת ת"א

בלעדי לכלכליסט

אדן אנרגיה במו"מ לכניסה לחברת הגז של טדי שגיא

החברה, הנשלטת על ידי דש איפקס, מנהלת מגעים לרכישת 5%–10% ממניות ג'נסיס, לפי שווי חברה של כחצי מיליארד שקל

גולן חזני 08:0019.11.12

חברת אדן אנרגיה מנהלת מגעים לרכישת 5%–10% ממניות חברת ג'נסיס - חברת חיפושי הנפט והגז של טדי שגיא, כך נודע ל"כלכליסט". המגעים מתנהלים סביב שווי של כחצי מיליארד שקל לג'נסיס. הכנסת המשקיעים היא חלק ממהלך של שגיא למימון הקידוחים של ג'נסיס. מדובר בעסקה בהיקף של 25–50 מיליון שקל.

 

טדי שגיא טדי שגיא

 

האחזקה העיקרית של ג'נסיס היא היישות המשפטית Frendum, שמחזיקה בכמה רישיונות בישראל. הנכס המרכזי של החברה הוא חמשת רישיונות פלאג'יק (33.5%) שמוחזקים בשותפות עם בני שטיינמץ (42.5%), הזדמנות ישראלית (10%) ומפעילת הקידוח חברת AGR הנורבגית (5%). רישיונות אלה נפרסים על שטח של כ־2 מיליון דונם במרחק של 130 ק"מ מהחוף. בנוסף, מחזיקה ג'נסיס גם ב־31.5% מהזכויות ברישיון עוז, וב־6% מהזכויות ברישיון אריה.

 

על פי דו"ח של חברת ריידר סקוט שפורסם ביוני, ברישיונות פלאג'יק קיים פוטנציאל למציאת שכבות של כ־6.7 TCF (טריליון רגל מעוקבת) גז טבעי – כשלושה רבעים מהיקף הגז שנמצא בתגלית תמר. בסוף השנה אמור להתבצע הקידוח הראשון ברישיונות, ובשנה הבאה יבוצע הקידוח השני. עלות שני הקידוחים המבוצעים במים עמוקים נאמדת ב־200 מיליון דולר, כך שחלקה של ג'נסיס במימון הקידוחים עשוי לעמוד על כ־85 מיליון דולר.

 

אדן אנרגיה שבשליטת דש איפקס, הוקמה על בסיס השלד הבורסאי קציר השקעות. בשבוע שעבר השקיעה אולטרא אקוויטי שבשליטת ירון ייני 3 מיליון שקל ברכישת 4.9% ממניותיה. ההשקעה הבולטת של אדן אנרגיה עד כה היא ב־5% ממניות שקמן חיפושי נפש של אברהם נניקשוילי. טדי שגיא סירב להגיב לידיעה.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x