$
בורסת ת"א

מעלות הורידה דירוג למשביר ל-"BB" עם תחזית שלילית

בחברת הדירוג מסבירים כי "חלה החמרה ברמת הנזילות של המשביר עקב הקשיים במכירת אופיס דיפו ובמימוש סיבוס"

מעין מנלה 20:2215.11.12
חברת הדירוג מעלות הורידה דירוג לחברת המשביר 365 בדרגה אחת ל-"BB" מ-"BBB" עם תחזית דירוג שלילית.

 

"להערכתנו, חלה החמרה ברמת הנזילות של המשביר 365 החזקות עקב הקשיים במכירת אופיס דיפו ובמימוש סיבוס, ולנוכח ההישענות הגוברת של החברה על חוב בנקאי לזמן קצר", כתבו במעלות בהודעת הדירוג. לפי מעלות, הפרופיל הפיננסי של החברה מושפע לרעה גם מרמות המינוף גבוהות.

 

תחזית הדירוג השלילית, מסבירה חברת הדירוג, משקפת את הסבירות לכך שתיתכן שחיקה נוספת בפרופיל הפיננסי ובנזילות של החברה, במידה והחברה לא תגדיל את מקורותיה, לרבות באמצעות מכירת סיבוס, וכן במידה ולא תגיע לסיכום למכירת אופיס דיפו עד סוף שנת 2012.

 

במעלות מעריכים כי יש סיכון ממשי שלקבוצת המשביר לא יהיו מקורות מספקים לתשלום התחייבויותיה בזמן הקצר.

חנות של המשביר לצרכן חנות של המשביר לצרכן צילום: טל כהן

 

לפני מספר ימים אמר בעל השליטה במשביר, רמי שביט, לבעלי האג"ח כי הוא מתכוון לשלם להם בזמן. באסיפת מחזיקי מחזיקי איגרות החוב (סדרות א' וב') של המשביר 365 אמר שביט כי "אנחנו לא מושכים דיבידנדים כבר שנתיים ואני מושך שכר מינימום כבר תשע שנים. אנחנו נשלם לכם בזמן. מבחינתכם, גייסתי כסף כדי להפקיד אותו אצלכם בפיקדון".  

 

מחזיקי האג"ח של המשביר 365 ביקשו לזמן את האסיפה בעקבות המשבר המתמשך בחברה־הבת אופיס דיפו שנמצאת "על המדף", ולנוכח ההשקה הצפויה של רשת הסופרמרקטים החדשה COST 365 שכרוכה בהשקעות גבוהות. גם התשואות הגבוהות לפדיון שבהן נסחרות האג"ח של המשביר 365 ושמגיעות ל־41%, מגבירות את תחושת חוסר הוודאות והחששות בקרב המשקיעים.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x