$
מט"ח וסחורות

הדולר והיורו מזנקים על רקע חיסול ג'עברי

לאחר החיסול הדולר מתחזק ב-1.2% ל-3.96 שקלים; פריקו: "האפשרות ליציאה למבצע רחב היקף בעזה גורמת לערנות מוגברת בשוק המט"ח"

מעין מנלה 17:4014.11.12

הדולר נסגר היום (ד') בירידה של 0.2% ושערו היציג נקבע על 3.918 שקלים. ואולם, לאחר חיסול מפקד הזרוע הצבאית של חמאס ברצועת עזה, אחמד ג'עברי, זינק הדולר ב-1.2% ונסחר ברמה של 3.96 שקלים. גם היורו התחזק לאחר החיסול. היורו עלה ב-0.1% היום ושערו היציג נקבע על 4.989 שקלים ואילו לאחר החיסול מוסיף היורו 1.17% ל-5.05 שקלים.

 

 

אחמד ג'עברי אחמד ג'עברי צילום: רויטרס

 

ורד יצחקי, מנכ"לית פריקו ניהול סיכונים אמרה כי "האפשרות ליציאה למבצע צבאי רחב היקף בעזה גורמת לערנות מוגברת בשוק המט"ח. המגזר העסקי שב ורוכש דולרים מחשש להסלמה בדרום. הרגישות שאופפת את שוק ההון והאירועים המתגברים בדרום צפויים לתמוך בהמשך הפיחות ופריצת רמת 4 שקלים לדולר. ישנם גורמים נוספים התומכים בפיחות השקל ובניהם המתיחות הכלכלית הגוברת ברחבי אירופה, ההפגנות האלימות וההרגשה שהממשלות יושבות על חבית חומר נפץ חברתית, כל אלה צפויים לתמוך בהיחלשות משמעותית של היורו, דבר אשר יגרור להמשך התחזקות הדולר גם בשוק המקומי".

 

אחמד ג'עברי, מפקד הזרוע הצבאית של חמאס ברצועת עזה, חוסל היום במהלך פעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי וצה"ל. "מתוקף תפקידו, מעמדו ופועלו, היה ג'עברי אחראי בעשור האחרון על כלל פעילות הטרור כנגד ישראל משטחי הרצועה", נמסר בהודעת השב"כ שדיווחה על הפעולה.

 

מוקדם יותר דיווחו מקורות פלסטיניים ברצועת עזה כי כלי טיס של חיל האויר תקף מכונית שנעה בעיר עזה. על פי הדיווחים, הרכב עלה באש. רדיו חמאס בעזה דיווח כי ג'עברי היה ברכב וחוסל. גורמים רפואיים בעזה מסרו לסוכנות הידיעות הצרפתית כי אדם אחד נהרג ואחר נפצע.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x