$
בורסת ת"א

"מימן הבין שנכשל - ולכן העביר הבעלות באמפל למחזיקי האג"ח"

פסגות ומיטב, החברים בנציגות האג"ח של אמפל, בתגובה להודעתו הדרמטית של מימן: "בתקופה האחרונה המשיכו החברה ובעל השליטה בטקטיקת משיכת הזמן, במטרה לנגוס בקופת המזומנים, על חשבון ציבור החוסכים"

רחלי בינדמן 18:4711.11.12

"בתקופה האחרונה המשיכו אמפל ויוסי מימן בטקטיקת משיכת הזמן, במטרה לנגוס בקופת המזומנים שנותרה בחברה, לטובתו האישית ולטובת מקורביו, על חשבון ציבור החוסכים. אנו מברכים על כך שמימן הבין כי נכשל בנסיונותיו והגיע למסקנה, לאחר פניית מחזיקי האג"ח לטיפול משפטי בארה"ב במטרה לקבל את השליטה בחברה, כי לא יוכל להמשיך בטקטיקה זו והעביר את הבעלות למחזיקי האג"ח" - כך מסרו היום בתי ההשקעות פסגות ומיטב, החברים בנציגות בעלי האג"ח של אמפל, בתגובה להודעתו הדרמטית של מימן, בעל השליטה באמפל, שלפיה הוא מעביר את השליטה בחברה למחזיקי האג"ח. 

עוד נמסר מפסגות ומיטב: "הסדר החוב שהוצע על ידי מימן למחזיקי החוב של אמפל נדחה על ידי בעלי האג"ח ברוב גדול. מימן פנה באישון לילה לבית משפט בארה"ב, באופן חד צדדי ובחוסר תום לב, וזאת בזמן שהתנהלו מגעים אינטנסיביים בין בעלי החברה למחזיקי האג"ח, לגיבוש הסדר חוב הוגן יותר לטובת בעלי החוב.

 

יוסי מימן יוסי מימן צילום: בועז אופנהיים

 

 

"לגבי ההצעה הנוכחית, כבר בימים הקרובים תתכנס הנציגות לבחון את הצעתו של מימן, אם וכאשר תוגש בצורה פורמלית ולא כהצעה לכלי התקשורת. הנציגות תבחן מועמדים שונים המתאימים לנהל את החברה במקומו של מימן, אשר טובת הציבור תעמוד לנגד עיניהם ולא טובת בעלי ההון. אנו מאמינים ששוק ההון הישראלי יוקיע התנהגות נפסדת כזו של יוסי מימן ומקורביו ולא יאפשר את המשך קיומה במקרים אחרים".

 

מוקדם יותר אמרו מקורבים למימן כי העברת השליטה בחברה באה לאור ההבנה כי מיעוט קיצוני בקרב המחזיקים פועל בכל דרך על מנת לטרפד הסדר שיאפשר את החזר החוב למחזיקים.

 

המקורבים הוסיפו כי ההחלטה באה לאחר למעלה משנה מאז נקלעה אמפל למשבר בעקבות המהפכה במצרים, תקופה בה, לדבריהם, השקיע מימן מאמצים רבים על מנת להגיע להסדר חוב מול נושיה של אמפל.

בטל שלח
    לכל התגובות
    x